Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

113 miejsce

Rząd bez zmian do końca prezydencji? "Tusk mianował się premierem"

Pomysł Donalda Tuska, by do końca prezydencji nie zmieniać składu rządu, wywołał zdziwienie w PO, jak i w Kancelarii Prezydenta. Tymczasem paradoksalnie, deklaracja premiera może okazać się niekorzystna dla Cezarego Grabarczyka.

Sonda

Czy premier Tusk powinien dokonać znaczących zmian w rządzie?

 / Fot. PAP/Radek Pietruszka"Nie wykluczam, że było to grono 2-osobowe" - skomentował deklarację premiera, anonimowy rozmówca z zarządu PO. Chodzi o Donalda Tuska i Grzegorza Schetynę. Schetyna miałby pozostać marszałkiem Sejmu. Premier miałby grać na czas, by przetestować różne warianty koalicyjne i sprawdzić możliwości wewnątrzpartyjne.

Premier zapowiedział wcześniej, że nie będzie radykalnych zmian w rządzie do końca przewodnictwa Polski w Radzie UE, czyli do końca roku.

Zapowiedź Tuska może być nie na rękę ludowcom, którzy chcieliby w nowym rozdaniu otrzymać kolejny resort. Poza tym posadę ministerialną miałaby stracić Jolanta Fedak, która wielokrotnie wchodziła w konflikt z ministrem finansów i Michałem Boni. Minister pracy nie dostała się do Sejmu.

Kandydatką na marszałka Sejmu, jest też minister zdrowia Ewa Kopacz. Zachowanie status quo w rządzie nie byłoby korzystne dla Cezarego Grabarczyka. Dymisja dopiero w grudniu, oznaczać może, że nie otrzyma on w nowym roku funkcji w rządzie, a także w klubie parlamentarnym, który zostanie zorganizowany w najbliższym czasie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

Pojęcia nie mam panie Grzegorzu. Wg mnie każda inna opcja niż PIS, PO i SLD było mniejszym złem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Marek Chorążewicz Dzisiaj 10:59 @Warszawiak I daje ci to satysfakcję? Wystarczy?"

Ciekaw jestem co Pan obstawia. Na kogo ten mieszkaniec Warszawy według Pana głosował?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lancet
  • Lancet
  • 12.10.2011 16:12

3 DNI PO WYBORACH , 2 dni po ogłoszeniu wyników , 1 wywiad w Polityce no i się dzieje .......premier wie co robi ,obliguje go konstytucja !

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
  • e
  • 12.10.2011 16:07

@ p Osuch a pan to taka plotkarska baba !ble ble ble !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jednym słowem zbawca narodu który bez desygnacji prezydenta mianował się królem Polski. Jeśli ktoś inny chciałby tworzyć rząd Tusk oskarżyłby że chce wywołać wojnę domową a nawet światową !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Warszawiak
I daje ci to satysfakcję? Wystarczy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widać z tego krzyku rozpaczy w jakim państwie żyjemy. Dlatego też jak widzę dyskutantów, którzy mają klapki na oczach PO czy PiS-owe, to doznaję różnych mieszanych reakcji. Dominuje zdziwienie dla tych zajadłych zwolenników jednej lub drugiej opcji. Takie problemy nie są jakimś wyjątkiem. Jest ich więcej, tylko dają pewien zgrzyt np. pod tym artykułem i w wielu przypadkach są po prostu ignorowane lub wycinane.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Warszawiak
  • Warszawiak
  • 12.10.2011 10:48

Cieszę się, że na nich nie głosowałem. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Decyzja Tuska o trwaniu w obecnym kształcie rządu ma swoje przyczyny.Nie mówię ze jestem pewny na sto procent ale przyczyna może tkwić w PSL. Partia Pawlaka traci będąc w koalicji z PO, w sondażach przedwyborczych wyniki kilkakrotnie nie dawały nawet 5% poparcia. Sawicki przyznał że spodziewano się dwucyfrowego wyniku w granicach 15 %. Tusk dostał czas na przygotowanie swoich wyborców na koalicje z Palikotem. Pawlak raczej nie ryzykuje dalszej koalicji z PO.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Roman Koźmiński
Będzie taki sam kabaret, jak dotąd. Było kiedyś inaczej?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.