Facebook Google+ Twitter

Rząd chce pomóc młodym mamom

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-10 18:48

Godzenie pracy z wychowywaniem dzieci jest w Polsce dużym problemem. Wkrótce jednak będzie łatwiej, gdyż są dobre rozwiązania prawne, które wystarczy wprowadzić w życie - powiedział szef doradców premiera Minister Michał Boni.

Wydłużenie urlopów
macierzyńskich i danie możliwości łączenia pracy zawodowej z aspiracjami rodzinnymi są bardzo dobrymi rozwiązaniami i trzeba je poszerzać. Według ministra Boniego, obecnie najważniejsze jest rozwijanie infrastruktury opieki nad dziećmi.

Minister zaznaczył, że jest już gotowy dokument przekazany Radzie Ministrów. Są tam zachęty dla przedsiębiorców, by angażowali sie w tworzenie żłobków i opieki dla dzieci. Jest też wspieranie legalnego zatrudniania niani poprzez możliwość opłacania składki ubezpieczeniowej od płacy minimalnej.

Szef doradców premiera zwrócił uwagę, że drugi powojenny wyż demograficzny jest właśnie w momencie dokonywania ważnych wyborów życiowych związanych z pytaniem "jedno czy więcej dzieci?".

Tymczasem badania wykazały, że mamy jeden z najniższych w Europie wskaźników przyrostu naturalnego wynoszący 1,3 procent. Rządowi zależy na tym, żeby myśl o drugim i trzecim dziecku pojawiała się coraz częściej, gdyż z punktu widzenia dalekosiężnych wyzwań demograficznych jest to bardzo ważne - podkreślił Boni.

Minister Boni wziął udział w odbywającej się w Sejmie konferencji "Polska dla Rodziny-Rodzina dla Polski" zorganizowanej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.