Facebook Google+ Twitter

Rząd chce przeciwdziałać agresji wśród młodzieży poprzez sport

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-05 21:52

Program przeciwdziałania agresji i patologii poprzez sport na razie działa pilotażowo w województwie Warmińsko-Mazurskim. Porozumienie w sprawie wdrażania projektu podpisali szefowie resortów sportu, spraw wewnętrznych, zdrowia i edukacji.

Pomysłodawczyni kampanii, wiceprzewodnicząca sejmowej komisji sportu Beata Bublewicz podkreśla, że ma on trzy główne cele: zmniejszenie agresji i patologii wśród młodzieży, zapobieganie spadku sprawności fizycznej i wychowywanie kibiców.

Środki z funduszy unijnych będą przeznaczane między innymi na dokształcanie nauczycieli WF i trenerów. Mają oni prowadzić nieodpłatnie dodatkowe zajęcia sportowe w szkołach. Kampania propagowania sportu wśród młodzieży wpisuje się także w program "Orlik 2012".

Zdaniem ministra sportu Mirosława Drzewieckiego nowo oddane boiska cieszą się dużym powodzeniem. Dodaje, że dzieci przychodzące na boiska zostały odciągnięte od długotrwałego przesiadywania przed komputerem, czy zagrożeń mogących sprowadzić je na złą drogę.

Minister zdrowia Ewa Kopacz zaznacza, że dzieci które uprawiają sport mają większą szanse na zdrowie w przyszłości. Dodaje, że profilaktyka jest tańsza niż leczenie. Program finansowany z funduszy unijnych ma objąć docelowo całą Polskę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.