Facebook Google+ Twitter

Rząd chce zabrać ulgę budowlaną

Rząd zabiera kolejne ulgi podatkowe. Tym razem na celowniku znalazła się ulga z tytułu zwrotu podatku VAT od materiałów budowlanych.

Wszystko wskazuje na to, że rząd zlikwiduje kolejną ulgę podatkową. Tym razem w rządowych planach jest zniesienie ulgi z tytułu zwrotu podatku VAT za materiały budowlane.

Według rządu z tej ulgi korzystają jedynie bogaci bądź średniozamożni obywatele. Rząd zaś chciałby, aby pomoc trafiła do tych najbiedniejszych.

Jak tłumaczy portalowi zabiera członek sejmowej komisji infrastruktury, Stanisław Huskowski z PO - "VAT za materiały budowlane odliczają sobie ci, których stać na budowę domu czy mieszkania dla siebie, ale także inwestorzy. W tej grupie są bogaci i średnio zamożni. Wolimy pomagać tym, którzy żyją poniżej średniej."

Rząd zamierza pieniądze zaoszczędzone pieniądze z tego tytułu przeznaczyć na budownictwo mieszkalnictwa socjalnego i społecznego. Te pierwsze to mieszkania dla najuboższych, których nie stać na płacenie czynszu, a to drugie to mieszkania pod wynajem z możliwością wykupu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

grzegorz rokita
  • grzegorz rokita
  • 07.06.2011 22:40

1 miliard od takzwanych bogatych co oszczedzali na dom a 5 miliardow dla kosciola bardzo biednego podobno gdzie logika . Gdy podnie budowa gdzie biedni bEd@ pracowac u klechy raczej nie Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.