Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2984 miejsce

Rząd cieszy się ze zniesienia ukraińskiego embarga na mięso

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2014-06-10 18:25

We wtorek ministerstwo rolnictwa podało, że embargo na mięso, które Ukraina nałożyła na polskich eksporterów zostanie zniesione 17 czerwca. Embargo wisiało nad naszym krajem od 2008 roku.

W czerwcu ukraińska inspekcja weterynaryjna ma się "przyjrzeć" polskim zakładom mięsnym, które chcą eksportować mięso. Jednak polska wołowina z kością pojedzie na Ukrainę dopiero w trzecim kwartale tego roku.

Minister Marek Sawicki cieszy się ze zdjęcia embarga. Przyznaje też, że wpływ na decyzję władz miała otwartość Unii Europejskiej na rozwój współpracy z tym krajem oraz otworzenie unijnego rynku dla produktów rolno-spożywczych z Ukrainy. Zdjęcie embarga ukraińskiego ma być sukcesem resortu Sawickiego oraz rządu Donalda Tuska.

Zakaz importu polskiego mięsa Ukraina wprowadziła w 2008 roku, gdy w naszym kraju wystąpiła choroba szalonych krów (BSA). Informację o tym, że embargo wisi nad Polską podano jednak w kwietniu tego roku. Bronisław Komorowski powiedział wtedy po posiedzeniu Rady Gabinetowej, że zniesienie zakazu jest "sprawą istotną".

Podjęto wówczas negocjacje dotyczące zdjęcia embarga. Przypomnijmy, embargo wprowadzono w 2008 roku, czyli 6 lat temu. Sprawą zajęto się 2 miesiące temu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.