Facebook Google+ Twitter

Rząd daje podwyżki agentom

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-23 07:38

Rząd przygotowuje awaryjny plan wzmocnienia wojskowych służb specjalnych - dowiedział się "Dziennik". Po tym jak z kontrwywiadu i wywiadu do cywila odeszło blisko tysiąc oficerów, planuje się podwyżki dla wojskowych wywiadowców - pisze gazeta.

Dodatkowy 1000 złotych dla najwyższych stopniem oficerów i perspektywa szybkiej emerytury mają przyciągnąć uzdolnionych następców.

Jak powiedział Dziennikowi przewodniczący sejmowej komisji do spraw służb specjalnych Janusz Zemke, pieniądze na podwyżki są już przewidziane w budżetach służb na ten rok. Według niego w Służbie Wywiadu Wojskowego i Służbie Kontrwywiadu Wojskowego brakuje łącznie kilkuset osób. Inne dane mówią wręcz o ponad tysiącu wakatów.

Rząd nawet nie ukrywa, że wakatów jest za dużo, by państwo było w pełni bezpieczne - pisze gazeta. W formalnym uzasadnieniu zmian w zarobkach napisano wprost: chodzi o osiągnięcie pełnego zatrudnienia w możliwie krótkim czasie.

Rozmówcy Dziennika uważają, że SWW i SKW zostały sparaliżowane po tym, jak zaczęła się przeciągać weryfikacja dawnych oficerów rozwiązanych w 2006 roku przez rząd PiS Wojskowych Służb Informacyjnych. Jak mówią, w tym czasie odeszło około tysiąca dawnych oficerów WSI, zaś kilkuset wciąż czeka na przejście procedury. Część młodych oficerów WSI przeszła też do tworzonego w 2006 roku Centralnego Biura Antykorupcyjnego, sztandarowego projektu PiS.

Sprawą projektu już jutro ma się zająć Komitet Rady Ministrów. Jeżeli projekt wejdzie w życie, podwyżki będą naliczanie wstecznie od stycznia tego roku.

Więcej na ten temat w "Dzienniku".

"Dz"/adb/jurczynski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.