Facebook Google+ Twitter

Rząd debatował nad polską gospodarką

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-17 19:52

Tematy gospodarcze zdominowały dzisiejsze posiedzenie rządu. Rada ministrów zajęła się projektami ustaw, dotyczącymi swobody działalności gospodarczej, partnerstwa publiczno - prywatnego oraz finansów publicznych.

Wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak zapowiedział znaczne uproszczenie procesu rozpoczynania działalności gospodarczej co zakłada między innymi umożliwienie rejestracji przez internet.

Wicepremier zapowiedział też uregulowanie zasad kontroli przeprowadzanych w firmach tak, aby nie utrudniały one prowadzenia działalności gospodarczej. Waldemar Pawlak jest przekonany, że zarówno ustawa o swobodzie działalności gospodarczej, jak i dotycząca partnerstwa publiczno - prywatnego mają szansę wprowadzić nową jakość do polskiej gospodarki.

Rząd przyjął również projekt nowelizacji ustawy o finansach publicznych. Minister finansów Jacek Rostowski podkreślił, że będzie to ważny dokument porządkujący sferę finansów państwa.

Szef resortu finansów poinformował też, że zapowiadany harmonogram wejścia Polski do strefy euro został już przez jego resort przygotowany. W przyszłym tygodniu z dokumentem ma się zapoznać premier Donald Tusk., który zdecyduje, kiedy plan zostanie zaprezentowany publicznie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.