Facebook Google+ Twitter

Rząd Donalda Tuska dostał 234 głosy. Przeciwko było 211 posłów

Sejm udzielił wotum zaufania rządowi Donalda Tuska. Większość bezwzględna wynosiła 224 głosy, wniosek premiera otrzymał 234 głosy. Przeciwko wotum zaufania głosowało 211 posłów. Dwóch wstrzymało się od głosu.

 / Fot. PAP/Tomasz GzellPrzed głosowaniem premier odpowiadał na pytania posłów, zadane podczas wczorajszej debaty po wygłoszonym expose.

Wcześniej PiS zgłosił wniosek o uzupełnienie porządku obrad o pytanie do premiera w sprawie akcji KGHM, których cena spadła gwałtownie po zapowiedzi wprowadzenia podatku górniczego. "Kto wiedział wcześniej, i kto zarobił. Bardzo proszę, żebyśmy poważnie się do tego odnieśli" - pytał poseł Kuźmiuk.

Wniosek PiS przepadł, jednak premier odniósł się do niego w swoim wystąpieniu, zarzucając posłom, że nie znają podstawowych praw ekonomii. Premier dodał również, że chce wprowadzenia podatku górniczego, by zyski z wydobycia trafiały do podatników, a nie tylko zagranicznych inwestorów.

Posłowie PiS "wybuczeli" premiera, gdy ten stwierdził, że państwo będzie ścigać tych, którzy atakują polską flagę, symbole i święto narodowe, bez względu na to czy identyfikują się z prawicą czy lewicą. W ten sposób Tusk odniósł się do zarzutu posłów PiS, że policjantów bili niemieccy bojówkarze. Premier przypomniał, że zamieszki wywołali polscy kibice w szalkach klubowych.

Donald Tusk odpowiedział również na pytanie posła Tomasza Kaczmarka czy polski rząd będzie chciał zalegalizować marihuanę. Premier stwierdził, że dopóki pełni tę funkcję nie zgodzi się na legalizację narkotyków.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

puchacz
 • puchacz
 • 21.11.2011 17:32

jedyne co dobre to ze tusk nie bredził o sprawach miedzynarodowych bo ważna jest tylko gospodarka a niejaki warzecha robi z tego powodu alarm bojowy ale z nim zawsze było coś nie tak...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jarosław Konieczny
 • Jarosław Konieczny
 • 20.11.2011 12:05

Szanowni internauci (nie wszyscy), chwalcie i popierajcie nadal rządy Tuska. Myślę, że przecież chyba nie za darmo, tylko za Wasze lizusostwa, odbiera Wam ulgę (odpis) internetową. Więc smarować jęzory smalcem i do dzieła!

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
 • olek kan
 • 19.11.2011 19:41

a to "kibole"kryzys wywolali?

Komentarz został ukrytyrozwiń
gorol
 • gorol
 • 19.11.2011 18:57

tusk ma najwieksze poparcie. ja sie nie dziwie.jego rzady przyniosly stabilizacje w gospodarce i uznanie w swiecie.jeszcze zrobic porzadek z kibolami a kryzys na pewno nasz kraj ominie

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
 • olek kan
 • 19.11.2011 17:54

zamieszki 11 11 zaczely sie od ataku niemieckich lewakow na studentow z grupy rekonstrukcyjnej,ale premier bestrosko oswiadcza ze to polscy kibice sa winni.No i dopiero dziwic sie ze ma juz kolekcje niemieckich odznaczen.

Komentarz został ukrytyrozwiń
1star2t
 • 1star2t
 • 19.11.2011 13:27

O ile pamiętam, w ostatnich wyborach, na PO głosowało więcej kobiet niż mężczyzn. Sądzę więc, że to z wdzięczności za tę platoniczną, ale żarliwą miłość, pan Tusk dał im siedem lat dodatkowej harówki - niech więc pamiętają na kogo głosowały.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.