Facebook Google+ Twitter

Rząd dopłaci do kredytu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-08 07:47

Do tysiąca dwustu złotych miesięcznie może dopłacić państwo do kredytu mieszkaniowego. Taka pomoc nie może trwać jednak dłużej niż rok. "Gazeta Wyborcza" ujawnia projekt ustawy przygotowany przez Ministerstwo Pracy.

Zakłada on, że dopłata nie przekroczy tysiąca dwustu złotych miesięcznie, a jeśli rata okaże się większa, kredytobiorca będzie musiał sam spłacać różnicę.

Z danych Narodowego Banku Polskiego o zadłużeniu Polaków z tytułu kredytów mieszkaniowych oraz danych Związku Banków Polskich o liczbie udzielonych kredytów wynika, że przeciętna dopłata nie powinna przekraczać 775 złotych - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Dziennik dodaje, że o dopłaty będą mogli się ubiegać nie tylko ci, którzy stracą pracę po wejściu w życie ustawy. Pomoc obejmie też tych, którzy zostali bezrobotni wcześniej - po 1 lipca ubiegłego roku. Kredytobiorca, który zostanie zwolniony z pracy, będzie musiał zarejestrować się w powiatowym urzędzie pracy - uzyskać status bezrobotnego i prawo do zasiłku.

Kredytobiorca nie będzie dostawał pieniędzy do ręki. Na konto banku, w którym zaciągnął kredyt, przeleje je Bank Gospodarstwa Krajowego - pieniądze przekaże mu Fundusz Pracy.

Więcej na ten temat - w "Gazecie Wyborczej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.