Facebook Google+ Twitter

Rząd i Opozycja. Świeże sprawozdanie z pytań i odpowiedzi.

Po dniach silnych wzruszeń wróciłem do siebie. Zdarzenia relacjonuję krótko, rześko i tęgo jak Beata Kępa, Członek Rady Ministrów, oraz patriotycznie jak obecność Wojska Antoniego Macierewicza na nocnej Miesięcznicy Jarosława Kaczyńskiego.

Relacjonując, pragnę oddać także atmosferę zdarzeń, która tworzy uczucia w słuchaczu i widzu.

Trwa walka o wyższość dobra narodu nad prawem. Do mównicy Szefa Kancelarii Rady Ministrów, Beaty Kępy, wpłynęło pytanie: - Kiedy opublikujecie wyrok Trybunału Konstytucyjnego?

- O publikacji decyduję ja. Nie jest to żaden wyrok, tylko decyzja, w dodatku niepewna. Decyzja Trybunału Konstytucyjnego nie miała podstaw prawnych, zwróciłam się więc listem poleconym do Prezesa Trybunału o podstawę, która musi być zasadna, jak każda dobra podstawa. Czyli zgodna z dobrem narodu.

- Rząd ma tylko opublikować decyzję Trybunału, a nie wyjaśniać. – Wyrwał się jakiś dziennikarz.

- Niech pan nie opowiada kłamstw. - Wtrąciła pani Elżbieta Witek, Rzecznik Prasowy Rządu Beaty Szydło. Nie tolerujemy kłamstwa. Naród chce prawdy, nie kłamstwa. Powtarza pan kłamstwa, a przecież nie o kłamstwo chodzi, tylko o dobro narodu, prawo i sprawiedliwość. - Kiedy wymawiała wyraz kłamstwo oczy rozjaśniała jej prawda.

- Kto decyduje, co jest dobrem narodu, a co nie?

- Znowu powtarza pan kłamstwa. Wyjaśniam. O tym, co jest dobrem narodu decyduje Sejm, większość parlamentarna, czyli pan Prezes. Oraz pan Prezydent.

- Chyba Komitet Centralny? - Podrzucił życzliwie poseł Stanisław Piotrowicz, były prokurator stanu wojennego PRL, wedle własnych słów „czyniący dobro i chroniący opozycjonistów”, dziś płonąca żagiew PiS ds. walki z Trybunałem Konstytucyjnym.

- Wstydziłby się pan mówić takie kłamstwa. - Pani Witek zwróciła się do dziennikarza. W Polsce nie rządzi Komitet Centralny, tylko pan Prezes, większość parlamentarna i pan Prezydent. Oni decydują, co jest dobre dla narodu. Dobro narodu stoi ponad prawem. Niech pan nie powtarza kłamstw.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Co Pani przeszkadza że ktoś się odwołuje do do 1050 lat wartości chrześcijańskich na których chce oprzeć nasz kraj? Albo starą jak świat prawdę że seniorzy często mają rację i stanowią poprzez swoje doświadczenie opokę dla młodszych? Kiedyś było tak że jeden mądry pokazywał drogę a teraz do głosu dorwało się paru takich dla których Polska to kamieni kupa. Otóż nie, Polska to nie kamieni kupa tylko tradycja, wiara, kultura.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żywcem zostałam przeniesiona w lata 60. ub. wieku - ówczesna Władzia stosowała właśnie taką retorykę.
No i to piękne zakończenie: "W Polsce nie rządzi Komitet Centralny, tylko pan Prezes, większość parlamentarna i pan Prezydent. Oni decydują, co jest dobre dla narodu. Dobro narodu stoi ponad prawem."
Tiaaa, żaden Komitet Centralny, tylko pan Prezes, PiS i pan Prezydent, heh.

A jeśli dobro narodu stoi ponad prawem, to znaczy, że wkroczyliśmy już w jedynie słuszny ustrój opierający się na tym, że się na niczym nie opiera.
Zagadka: jak się nazywa taki ustrój?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.