Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12434 miejsce

Rząd Indii uruchomił pomoc pieniężną dla biednych

W Indiach od 2 stycznia wszedł w życie nowy rządowy program socjalny, który ma "włączyć biednych w główny nurt społeczeństwa".

 / Fot. Biswarup Ganguly/CC 3.0Sceptycy są zdania, że program jest zbyt skromny i niewiele pomoże biednym. Opozycja patrzy na pomysł krzywym okiem, bowiem dostrzega w tej decyzji kiełbasę wyborczą. Krytycy zarzucają rządowi, że programem socjalnym próbuje przekupić wyborców. W lutym odbędą się wybory w dwóch stanach a za półtora roku w całych Indiach.

Według założeń programu, obywatele Indii, którzy żyją poniżej granicy biedy, czyli mają na dzienne przeżycie mniej niż 1,25 dolara, będą otrzymywać pieniądze budżetowe na indywidualne konta bankowe - czytamy w serwisie wyborcza.pl. Program na początek (w pierwsze fazie) wchodzi w życie od dziś, w 20 dystryktach spośród 657 istniejących i - jak na razie - obejmie 200 tysięcy ludzi. To "garstka", jak na liczący 1,2 mld naród całych Indii.

Ten nowy system pomocowy, co bardzo istotne ma zastąpić 29 istniejących obecnie programów socjalnych państwa, w tym stypendia i emerytury. Według ministra finansów, o czym wczoraj wyjaśniał społeczeństwu, na razie nie będą zlikwidowane dopłaty do "żywności, nawozów i paliwa", bowiem rząd postanowił "działać ostrożnie". Jednak docelowo, podkreślił minister, wszystkie subsydia zostaną przeniesione do tego programu. Ale rząd nie chce się spieszyć, gdyż musi najpierw przetestować, czy uruchomiony system działa i jak działa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.