Facebook Google+ Twitter

Rząd Iraku ma swój kanał na You Tube

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-25 14:55

Rząd Iraku poszedł w ślady brytyjskiej królowej i papieża Benedykta XVI i założył własny kanał informacyjny w popularnym portalu internetowym You Tube. Zdaniem władz w Bagdadzie, dzięki temu będzie można promować uczciwość i skuteczne działania rządu.

Widzowie będą mogli oglądać oficjalne przemówienia oraz ujęcia z rozmów zakulisowych - stwierdził premier Iraku Nouri al-Maliki. W pierwszym internetowym przekazie powiedział także: ''Chcemy przekazywać informacje dotyczące Iraku nie tylko mieszkańcom naszego kraju, ale też różnym społecznościom na całym świecie i wszystkim tym ludziom, których interesują sprawy Iraku".

Dodał, że rząd chce pokazać, jak wyglądał Irak w czasie niedawnej wojny, oraz zaprezentować osiągnięcia w odbudowie kraju. Zdaniem premiera, nowoczesna forma komunikacji pomoże także przyciągnąć zagranicznych inwestorów. Eksperci uważają jednak, że skuteczność takiego przekazu w skali lokalnej będzie niewielka. ONZ szacuje bowiem, że tylko jeden procent Irakijczyków ma dostęp do internetu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A gdzie link albo nazwa kanału?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.