Facebook Google+ Twitter

Rząd Izraela nie zgadza się na palestyński festiwal

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-21 10:12

Izrael zapowiada, że nie dopuści do palestyńskiego festiwalu "Jerozolima stolicą kultury Arabów". Minister bezpieczeństwa wewnętrznego wydał odpowiednie polecenia policji.

UNESCO ogłosiło w tym roku Jerozolimę stolicą arabskiej kultury. Autonomia Palestyńska zaplanowała uroczystości w Jerozolimie, Nazarecie i w dużych miastach na Zachodnim Brzegu Jordanu.

Oficjalnemu otwarciu festiwalu w Betlejem na Zachodnim Brzegu mają towarzyszyć fajerwerki, odśpiewanie hymnu, przemówienia władz Autonomii i koncerty. Podobne uroczystości zaplanowano w większości palestyńskich miast oraz w Jerozolimie i Nazarecie. Nad Starym Miastem w Jerozolimie samolot ma "namalować" na niebie palestyńską flagę.

Festiwal od początku nie podoba się izraelskiem władzom. Według nich, Palestyńczycy chcą w ten sposób zademonstrować suwerenność Jerozolimy. Minister bezpieczeństwa wewnętrznego Avi Dichter powiedział, że Autonomia łamie zawarte wcześniej porozumienia, które zabraniają jej organizować uroczystości bez zgody Izraela. Dlatego też polecił rozmieścić we wschodniej, arabskiej części Jerozolimy dziesiątki policjantów i żołnierzy oraz otoczyć palestyńskie wioski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.