Facebook Google+ Twitter

Rząd łata dziurę budżetową przyszłymi dochodami emerytów

Przypomnijmy, iż niedawno rząd przeforsował zmianę ustawy o OFE, zabierając funduszom dużą część wpływów (5 proc.), a przez to uszczuplając oszczędności przyszłych emerytów. Teraz znowu sięga do ich kieszeni zabierając pieniądze z FRD.

Co czeka przyszłych emerytów? / Fot. Tadeusz KowalskiFundusz Rezerwy Demograficznej (FRD), powołany jeszcze przez rząd J. Buzka, miał być gwarancją utrzymania wypłat przyszłych emerytur na satysfakcjonującym poziomie i odpowiedzią na niekorzystne prognozy demograficzne.

Tymczasem Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie, które uszczupla FRD o 4 mld zł i przekazuje te pieniądze na wypłatę obecnych emerytur. I mimo tego, że mamy wzrost gospodarczy, to w żaden sposób nie przekłada się to na stan finansów państwa, a deficyt budżetowy ciągle rośnie.

Może warto poszukać oszczędności, choćby w samym ZUS, który jest nad wyraz rozbudowaną i "rozpasioną" instytucją, zamiast znowu wykorzystywać nienajbogatszych przecież emerytów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Ludzie oni nas okradają permanentnie, nie od dziś. I nie od Tuska to się zaczęło. Zdejmijcie różowe okulary.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ania
  • ania
  • 28.06.2011 19:44

JA JUŻ NA NIC NIE LICZĘ!

Komentarz został ukrytyrozwiń
anon
  • anon
  • 28.06.2011 12:49

A poco uszczuplać, czy modernizować ZUS lepiej okradać własnych obywateli - wszystko mamy już na poziomie europejskim tylko nie podatki i obciążenia firm i kowalskiego tu wyprzedzamy Europę.

Mam 27 lat jeszcze z pół roku popracuje i spierniczam zagranicę z doświadczeniem - paszport już mam i w poważaniu ten kraj też.

A politycy niech się kłócą i rozpierdalają go - mi to wisi może nawet obywatelstwo zmienię - prababcia była Niemką więc będzie łatwiej -pzdr.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.