Facebook Google+ Twitter

Rząd ma przyjąć pierwszą z tzw. ustaw antyhazardowych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-10 09:57

O ustawie hazardowej ma dziś także rozmawiać w Sejmie marszałek Sejmu Bronisław Komorowski z premierem Donaldem Tuskiem oraz szefami klubów i kół parlementarnych. Na spotkanie został też zaproszony szef sejmowej komisji finansów publicznych.

Celem spotkania jest ustalenie harmonogramu prac nad ustawą, która ma ograniczyć hazard w Polsce. Projekt zakłada między innymi delegalizację gier na automatach poza kasynami, zakaz wideoloterii oraz walkę z hazardem nieletnich i zdecydowanie wyższe podatki dla branży hazardowej.

Według marszałka Komorowskiego, Sejm powinien się uporać z ustawą na najbliższym posiedzeniu 18-20 listopada. Potem ustawa trafi do Senatu i na biurko prezydenta. Premier chciałby, żeby parlament zakończył prace nad nią do końca listopada.

W ubiegły piątek Donald Tusk rozmawiał na temat projektu z szefami klubów parlamentarnych. Po spotkaniu mówił, że podstawowe zasady, na których ma być oparta nowa ustawa, czyli zwiększenie opłat, delegalizacja automatów działających poza kasynami, niedopuszczenie wideoloterii na polski rynek, a także ograniczenie rozwoju kasyn - zostały przyjęte właściwie bez wątpliwości. Tusk dodał, że wstępny kompromis został zawarty także w sprawie zakazu hazardu w internecie z wyłączeniem zakładów wzajemnych.

Ustawa ograniczająca hazard w internecie będzie przyjmowana nieco później ze względu na bardziej skomplikowaną materię i konieczność zapisania szczegółów technicznych. Tusk liczy na to, że dzięki zaproponowanym przez rząd rozwiązaniom, w ciągu kilkunastu miesięcy uda się uporządkować kwestię hazardu w Polsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.