Facebook Google+ Twitter

Rząd nie bedzie zwiększać deficytu budżetowego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-12 08:15

Wiceszef klubu parlamentarnego PO Grzegorz Dolniak zapowiada, że rząd nie odejdzie od dyscypliny finansów publicznych, w związku z czym nie bedzie zwiększać deficytu budżetowego.

Gość porannych "Sygnałów Dnia" odniósł się w ten sposób do proponowanego przez Prawo i Sprawiedliwość podwyższenia limitu deficytu budżetowego do 25 miliardów złotych.

Poseł PO odniósł się również do krytyki, wyrażonej przez posłankę PiS Grażynę Gęsicką, zarzuciła rządowi niewykorzystanie srodków unijnych. Zdaniem Grzegorza Dolniaka, to własnie była minister rozwoju regionalnego w dysponowaniu środków unijnych jedynie spełniała wymagania swojej partii, nie biorąc pod uwagę realnego zapotrzebowania. W opinii gościa "Sygnałów Dnia", minister Gęsicka mówiąc o 800 milionach wykorzystanych srodków unijnych, przy dostępnych 18 miliardach, zapomniała, że Polska jest jednym z niewielu krajów, które zaczęły wykorzystywać środki unijne na lata 2007- 2013.

Wiceszef klubu parlamentarnego PO uważa, że PiS powinno porzucić program planowania gospodarki. Zdaniem gościa "Sygnałów Dnia" pomysły PiS nie pasują do obecnego stanu i perspektyw gospodarki w Polsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.