Facebook Google+ Twitter

Rząd nie chce znieść podatku Belki

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-10 07:40

Wraca sprawa likwidacji podatku Belki. Jak czytamy w "Dzienniku", w tym tygodniu pod obrady Sejmu trafią projekty ustaw PiS i lewicy, które proponują jego zniesienie.

Zdaniem gazety, koalicję czeka trudny test polityczny. Według informacji "Dziennika", nie ma bowiem zgody rządu, by już teraz zlikwidować ten podatek, nastąpi to najwcześniej za dwa lata. "Dziennik" pisze, że opozycja liczy, iż PO - przyparta do muru w Sejmie - będzie musiała zgodzić się na jej propozycje.

Gazeta podkreśla, że odwlekanie zniesienia podatku Belki to dla Platformy, która obiecywała to w kampanii wyborczej, niezręczna sytuacja.

Przeciw blokowaniu działań w celu zniesienia podatku jest też część posłów koalicji, którzy mają pretensję do ministra Jacka Rostowskiego.

Jak informuje na łamach "Dziennika" rzecznik resortu finansów, minister nie widzi możliwości zmian w podatku Belki przed 2010 rokiem. Nawet wtedy może być mowa jedynie o obniżeniu jego stawki.

Rostkowski obawia się o dochody budżetu w kolejnych latach, tym bardziej, że nieznane są skutki wprowadzenia dwustopniowej, 18 i 32, skali podatku PiT, która wchodzi w życie od 2009 roku. Jak dowiedział się "Dziennik", ta argumentacja przekonuje też premiera. Gazeta podkreśla, że likwidacji podatku Belki nie forsują też ludowcy, bo wolą wywalczyć obniżkę akcyzy na paliwa.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: PO Belka podatek


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.