Facebook Google+ Twitter

Rząd odbierze przedsiębiorcom prawo odliczania VAT-u od paliwa?

Portal Money.pl zorganizował już protest pod hasłem: "Nie dolewajcie VAT-u do baku!".

Logo akcji protestacyjnej - "Nie dolewajcie VAT-u do baku" / Fot. Fot. http://www.money.pl/protest-vat/#utm_source=favore.pl&utm_medium=mailing&utm_campaign=akcja_vatRząd planuje odebrać przedsiębiorcom dotychczasowe prawo do odliczania VAT-u od paliwa. Sejm już poparł ten projekt ustawy.

Jeśli pomysł rządu zaakceptują także senatorzy i podpisze się pod nim prezydent, od 2011 roku każdy, kto ma samochód zarejestrowany na firmę, zostanie pozbawiony niemałych pieniędzy.
Portal Money.pl wyliczył, że właściciele samochodów firmowych stracą "średnio nawet 1,7 tys. zł rocznie na samym podatku VAT od paliwa. Dodatkowe 8 tys. zł przy zakupie samochodu z kratką".

Pomysł odebrania przedsiębiorcom możliwości odliczania VAT-u od paliwa oraz od zakupu aut z kratką ma być kolejnym sposobem na łatanie dziury budżetowej kosztem przedsiębiorców.

Każdy kto jest przeciwny tym zmianom w przepisach, może podpisać się pod petycją, gdyż jest jeszcze czas na wstrzymanie decyzji. Głosy zostaną przekazane posłom, senatorom, kancelarii premiera, ministrowi finansów oraz prezydentowi.

Protest! Nie dolewajcie VAT-u do baku!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

POLAK
  • POLAK
  • 13.02.2011 18:07

MAŁE SPROSTOWANIE-NIE SEJM -TYLKO WIĘKSZOŚĆ SEJMOWA.TA KTÓRA DĄŻY DO ZNISZCZENIA POLSKI.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dorota
  • Dorota
  • 20.12.2010 09:31

Rząd to banda ludzi i .....,,którzy wogóle nie mysla o ludziach tylko o swoich kieszeniach, zwykły obywatel gówno ich obchodzi taka jest prawda, tylko sobie podwyższają pensje a innym zabierają, zabiora vat aby dać sobie wysokie premie ,banda złodzieji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.12.2010 10:03

Małe sprostowanie, Gosiu. Dotychczas było tak, że VAT był odliczany od zakupionego paliwa tylko i wyłącznie dla samochodów ciężarowych i w odniesieniu do pojazdów będących w ewidencji środków trwałych firmy.
Do ekonomisty mam pytanie; proszę zatem wskazać źródła dodatkowych przychodów w budżecie państwa.
Każdy ekonomista wie, że ograniczanie wydatków nie stanowi przychodu. A potrzeb jest wiele, wszyscy chcieliby, by kraj się rozwijał, ale mało kto wskazuje, skąd na ten rozwój brać pieniądze. Ktoś musi ponosić koszty rozwoju.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ekonomista
  • ekonomista
  • 17.12.2010 15:11

Rząd Donka Tuska niebawem zacznie handlować ludźmi. Sprzedany dostanie 10%, paczka Donka 5%, a reszta pójdzie na łatanie dziury budżetowej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.