Facebook Google+ Twitter

Rząd ogranicza pensje dla CBA

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-06 07:25

Kilkaset złotych miesięcznie mniej wyniesie przeciętnie wynagrodzenie dla nowych funkcjonariuszy Centralnego biura Antykorupcyjnego - dowiedziała się "Rzeczpospolita". Gazeta pisze, że wzrosną za to płace w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Agencji Wywiadu.


Do tej pory najwyższe podstawowe wynagrodzenie w w CBA wynosiło średnio 5,9 tysiąca złotych brutto. Teraz, według informacji "Rzeczpospolitej" nikt nie będzie mógł otrzymać więcej niż 5,2 tysiąca złotych podstawowej pensji. Kancelaria Premiera tłumaczy zmiany ograniczeniami budżetowymi.

"Rzeczpospolita" przypomina, że w styczniu, gdy parlament przyjmował ustawę, posłowie i senatorowie ograniczyli finanse dla CBA o blisko 40 milinów złotych. Ale to nie jedyne argumenty podkreśla gazeta. Urzędnicy premiera sugerują, że zmiana sprawi, iż pensje w CBA staną się porównywalne z tymi, które mają funkcjonariusze ABW i AW.

Do tej pory funkcjonariusze Biura zarabiali znacznie lepiej niż w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Agencji Wywiadu. CBA miało być bowiem służbą dobrze wynagradzaną, by funkcjonariusze, którzy mają tropić korupcję, sami byli odporni na korupcję.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.