Facebook Google+ Twitter

Rząd otrzymał "Pakiet Działań Antykryzysowych"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-13 18:33

Pracodawcy i związkowcy przekazali rządowi wspólnie przyjęty "Pakiet Działań Antykryzysowych". Jego autorzy zwrócili się również do rządu o pilne podjęcie rozmów w Trójstronnej Komisji w celu wypracowania wspólnych rozwiązań.

Prezydent Konfederacji Pracodawców Prywatnych "Lewiatan" Henryka Bochniarz wyjaśnia, że pakiet składa się z 13 punktów i może pomóc w osłabieniu skutków kryzysu. Henryka Bochniarz dodaje, że teraz ruch jest po stronie rządu. Związkowcy i pracodawcy oczekują, że gabinet Donalda Tuska przedstawi im koszty proponowanych rozwiązań, może się bowiem okazać, że niektóre z nich będą trudne do sfinansowania.

Jednym z elementów pakietu jest sprawa subsydiowania zatrudniania, jako alternatywy wobec zwolnień grupowych. Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Janusz Śniadek podkreśla, że mimo uzgodnień pracodawców i związkowców w tej sprawie, najważniejsze będzie stanowisko rządu. Dodaje, że pracownicy i pracodawcy z niepokojem słuchają, na co wydano już pieniądze z funduszu pracy.

Tymczasem środki te wystarczą tylko na ułamek przedsięwzięć, o któych mówi się w mediach - podkreśla Janusz Śniadek.

Przedstawiony pakiet obejmuje 3 obszary: wynagrodzeń i świadczeń socjalnych, rynku pracy i stosunków pracy oraz polityki gospodarczej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.