Facebook Google+ Twitter

Rząd Pakistanu nie ma nic wspólnego z nagrodą za głowę reżysera

Antyislamski film "Niewinność muzułmanów", umieszczony w internecie dwa tygodnie temu, wciąż budzi niepokoje i ostre zamieszki w krajach islamskich. Dotychczas zginęło w walkach ulicznych 21 osób, w tym ambasador USA.

 / Fot. PAP/EPAŚwiat obiegła informacja, o przeznaczeniu 100 tys. dolarów temu, kto zabije reżysera antyislamskiego filmu "Niewinność muzułmanów". Film – według twardych islamistów – obraża godność świętego Mahometa. O 100 tys. nagrody miał mówić i obiecać przekazać, pakistański minister do spraw kolei, Ghulam Ahmed Bilor. Jednocześnie miał wzywać, aby do starań o zabicie reżysera filmu, dołączyli się talibowie i terroryści Al-Kaidy.

"Jeśli ktoś zabije reżysera, dam tej osobie nagrodę w wysokości 100 tys. dolarów" - powiedział Ghulam Ahmed Bilour, określając reżysera filmu bluźniercą, a zabicie go jako "szlachetny czyn". Dodał też, że gdyby miał okazję, sam dokonałby tego zabójstwa – podał za światowymi mediami serwis RMF FM.

Dziś premier Pakistanu, Raja Pervaiz Ashraf, zaprzeczył jakoby taka wypowiedź ministra ds. kolei Ghulama Ahmeda Bilora, miała być opinią rządu. Rząd Pakistanu nie ma z nagrodą za głowę reżysera, nic wspólnego - powiedział premier Ashraf, którego wypowiedź przytacza angielski Reuters. Rzecznik szefa rządu pakistańskiego, nie wykluczył podjęcia wobec ministra kolei kroków dyscyplinarnych, jednak na razie polityk ten pozostaje na stanowisku – czytamy w portalu RMF FM.

Domniemany autor filmu, 55-letni Nakoula Basseley Nakoula, zamieszkały w Kalifornii (USA), ze względów bezpieczeństwa opuścił swój dom i przebywa w nieznanym miejscu.

Wyprodukowany w USA, film "Niewinność muzułmanów", który zdaniem muzułmanów jest bluźnierczy, wywołał 11 września w niektórych krajach islamskich falę gwałtownych demonstracji i ostrych zamieszek; obraża - według krytyków - islam i Mahometa. W antyamerykańskich zamieszkach, m.in. w Pakistanie, Libii i Egipcie zginęło dotychczas 21 osób, w tym w libijskim Bengazi - ambasador i trzech pracowników ambasady USA.

Nastroje antyamerykańskie w krajach islamskich, w związku z filmem, nie ustają. Pakistan zablokował Twittera za obrazę Mahometa, Al-Kaida zaś wzywa do ataków na amerykańskich dyplomatów. Prezydent Barack Obama skierował w rejon Libii i Pakistanu jednostki marynarki wojennej i lotnictwa w celu ochrony amerykańskich placówek dyplomatycznych. Tymczasem w ostatnich dniach w Pakistanie zginęło w zamieszkach 15 osób w związku z antyislamskim filmem.
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

pol
  • pol
  • 24.09.2012 10:44

Poleć coś dobrego.

http://poleccosdobrego.blogspot.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.