Facebook Google+ Twitter

Rząd Pakistanu nie spełni żadań porywaczy pracownika ONZ

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-14 22:30

Rząd Pakistanu odrzucił możliwość spełnienia żądań porywaczy Johna Soleckiego, Amerykanina pracującego dla ONZ. Zdaniem władz w Islamabadzie są one "nierealistyczne". Równocześnie rząd deklaruje gotowość do negocjacji w sprawie uwolnienia Soleckiego.

Porywacze ze Zjednoczonego Frontu Wyzwolenia Beludżystanu przekazali nagranie, w którym uprowadzony prosi ONZ o szybkie działania na rzecz jego uwolnienia. Członkowie frontu żądają od władz Pakistanu wypuszczenia na wolność 143 kobiet działających w tym ruchu oraz wyjaśnienia losu kilku tysięcy swoich działaczy. Porywacze dają władzom 72 godziny na spełnienie ich postulatów. W przeciwnym wypadku grożą zabiciem porwanego.

Z nagrania wynika, że Solecki jest chory i nie czuje się dobrze. Krótko po porwaniu Amerykanina do Pakistanu przybyła kilkuosobowa grupa ekspertów FBI, która prowadzi z policją pakistańską śledztwo w sprawie porwania pracownika ONZ.

John Solecki został uprowadzony 2 lutego, krótko po wyjeździe ze swego domu w Kwecie w kierunku biura, w którym pracował od dwóch lat, jako szef oddziału ONZ-owskiego biura do spraw uchodźców.

Zjednoczony Front Wyzwolenia Beludżystanu walczy od lat o oderwanie tego regionu, bogatego w surowce naturalne od reszty Pakistanu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.