Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22424 miejsce

Rząd PiS gotowy. Kandydat na premiera ma zespół 24 ekspertów

Wreszcie Polacy mogą odetchnąć. Mają to, na co od dawna czekają – niezależny rząd techniczny PiS. Nie – to nie tak. Mają nadzieję, że lada dzień będzie! Kandydat na premiera przedstawił 24 lutego 24 kandydatów na członków rządu.

 / Fot. Wikipedia, Author: Piotr DrabikProfesor Piotr Gliński, niezależny kandydat PiS na premiera, dopiero co przedstawił w niedzielę, 24 lutego 2013 r., zespół 24 ekspertów, których już powinniśmy traktować, jako przedstawicieli rządu, bo jeszcze tylko drobna kwestia zatwierdzenia przez Sejm i prezydenta RP… Ta formalność ma nastąpić, jak ćwierkają wróbelki z warszawskiego Żoliborza, 8 marca br. Kandydaci do niezależnego rządu - jak mówił – profesor-niedoszły premier, są gotowi "wziąć odpowiedzialność za Polskę".

Odpowiedzialność trzeba wziąć czym prędzej, wszak Polska się wali a nawet pali, podsycana płomieniami Platformy, które wybuchają na tle "walącej się gospodarki", rozsypujących się dróg i kolei, rosnących cen i bezrobocia, "rozbitej polskiej wspólnoty" i wybuchających "rozmaitych prowokacji" oraz chorej "propagandy i nienawiści". Wobec tak trudnej sytuacji w kraju, niezależny rząd techniczny ma gotowe priorytety, którymi są: walka z bezrobociem, odbudowa polskiej wspólnoty i sprawne państwo.

Wybitni, kompetentni, odważni eksperci

Garstka wspaniałych niezależnych ekspertów, gotowych przejąć stery w państwie - to ludzie wybitni i kompetentni, pracowici i odważni, gotowi na wszystko – nawet wziąć w swoje ręce, tak ważną rolę, jak odpowiedzialność za Polskę. Szczęście lepszej Polski dla wszystkich i dla oczekującej Europy – przyjdzie natychmiast, z dnia na dzień, gdyż rząd ekspertów PiS wie, co i jak robić, żeby naprawić to, co zepsuli dziś rządzący.

Według prof. Glińskiego, w grupie jego ekspertów znajdują się: dr Leszek Buller (socjolog, b. rzecznik UOP); prof. Jacek Czaputowicz (b. szef KSAP); Wojciech Kaczmarczyk (specjalista od funduszy europejskich); prof. Antoni Kamiński (socjolog, b. szef Transparency International Polska); dr Mieczysław Kominek (dziennikarz, szef "Polskich Nagrań"); dr hab. nauk medycznych Krzysztof Krajewski-Siuda; dr Dariusz Kucharski (historyk, pracownik Służby Celnej); prof. Ewa Leś (politolog); prof. Edward Malec (fizyk); prof. Witold Modzelewski (specjalista od systemów podatkowych); prof. Włodzimierz Pańków (zajmuje się m.in. socjologią pracy) – podaje Gazeta.pl w zespół 24 ekspertów.

W zanadrzu są też kolejni eksperci: prof. Piotr Pogonowski (prawnik); gen. Roman Polko (były szef GROM); prof. Konrad Raczkowski (ekonomista); prof. Krzysztof Rybiński (ekonomista); prof. Wojciech Rypniewski (biochemik); Paweł Soloch (specjalista do spraw bezpieczeństwa).

Do dyspozycji i wzięcia na wszelki wypadek pozostają, między innymi: Wanda Zwinogrodzka (dyrektor Teatru Telewizji Polskiej) i Anna Streżyńska (prawnik, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej) oraz profesor Antoni Kamiński (pedagog i pisarz).

Trzy priorytety ewentualnego rządu

Wśród trzech wspomnianych priorytetów rządu technicznego, prof. Piotr Gliński wymienił: "walkę z kryzysem i bezrobociem; odbudowę polskiej wspólnoty i zaufania do państwa; budowę sprawnego państwa i instytucji publicznych". Wczoraj prof. Gliński zauważył i przekonywał słuchaczy, że Polska jest w kryzysie, Polska dryfuje. Na ten stan rzeczy, na wielowymiarowy kryzys w kraju, dobrą odpowiedzią jest właśnie techniczny niezależny rząd PiS. Wie co ma robić, gdyż – jak ocenił profesor - rząd Donalda Tuska zarządza krajem przez "bałagan, tematy zastępcze i nienawiść".

Zdaniem Piotra Glińskiego, ostatnie oświadczenie premiera Donalda Tuska, że "Polsce zagraża faszyzm", jest jawnym dowodem na to, że obecny rząd PO-PSL "żyje w innej rzeczywistości" niż polskie społeczeństwo, bo Polsce nie zagraża faszyzm, a "frustracja i bunt społeczny, z uwagi na tragiczną sytuację". Według prof. Glińskiego, państwo polskie dzisiaj nie funkcjonuje, a rząd jest "nieprzygotowany na kryzys".

Ten rząd trzeba odsunąć od władzy. Trzeba powstrzymać kryzys a Polskę postawić na mocne fundamenty. Trzeba też postawić tamę działaniom grup interesów. W ocenie kandydata PiS na premiera, tylko rząd techniczny jest w stanie "odsunąć wpływy na bieg polskich spraw, grup interesów uniemożliwiających dobre rządzenie i wyniszczających państwo". Jak powiedział - tylko taki gabinet, jak niezależny rząd techniczny, nie musi przejmować się tego typu wpływami i realnie rządzić krajem.

Plany ekspertów prof. Glińskiego

W trakcie wczorajszego spotkania, eksperci prof. Glińskiego mówili o potrzebie naprawy polskiej nauki i edukacji, transportu i rolnictwa. Prof. Edward Malec wskazał m.in. na niedofinansowanie nauki, z czym – według niego - wiąże się wiele patologii, jak np. praca na wielu etatach. Wspomniał też o braku innowacyjności w polskiej gospodarce. Opowiedział się za zwiększeniem funduszu na stypendia dla studentów. Jak zauważył, uczelnie powinny być miejscem "nieskrępowanej debaty".

O problemach edukacji mówił m.in. dr hab. Andrzej Waśko. Uzasadniał potrzebę odwołania reformy, która zakłada, że we wrześniu 2014 roku, wszystkie 6-latki mają rozpocząć naukę w szkole podstawowej. Postulował konieczność dokonania "terapii szokowej" w walce z biurokracją w szkołach oraz powrotu do programu "zero tolerancji dla przemocy w szkole" i rozważenia likwidacji gimnazjów.

Czesław Warsewicz, były szef PKP Intercity, poruszył kwestie związane z transportem. Proponował wprowadzenie strategii "3P", czyli – jak mówił - "po pierwsze, pasażer - w interesie pasażera, przewoźnika, państwa". W sprawach drogownictwa – w jego ocenie powinno być priorytetem bezpieczeństwo i zaproponował samorządom ulgi podatkowe na poprawę jakości nawierzchni dróg. Według niego, autostrady w ruchu pasażerskim, poza trasami koncesjonowanymi, powinny być bezpłatne. LOT zaś powinien być naszym przewoźnikiem flagowym, więc trzeba niezwłocznie "odbudować jego wartość".

Specjalista ds. rolnictwa, działacz samorządowy PiS, Jerzy Zająkała przekonywał, że polscy rolnicy mają pełne prawa do tego, aby ich traktować tak samo, bo na to zasługują, jak innych rolników Unii, i by mieli takie same warunki jak rolnicy pozostałych państw UE, w tym przede wszystkim starej piętnastki. W jego ocenie polska żywność jest w niewystarczającym stopniu promowana.

Łamanie zasad debaty publicznej

Prof. Piotr Gliński zwrócił się z apelem do polskiej opinii publicznej i polityków, a także do europejskiej opinii publicznej, w sprawie zainteresowania się łamaniem w Polsce "podstawowych zasad cywilizowanego prowadzenia debaty publicznej".

Poinformował, że w poniedziałek, 25 lutego, odbędzie jako kandydat na premiera rządu technicznego, konsultacje z klubem parlamentarnym Solidarnej Polski. Planuje również spotkanie z posłami PiS i bardzo liczy na rozmowy z klubem PSL. Dotychczas – jak mówi - rozmawiał tylko "wstępnie", z "gronem działaczy" tej partii, ale nie otrzymał odpowiedzi na formalny list, dotyczący spotkania z klubem.

Jarosław Kaczyński, który od 2007 roku niestrudzenie walczy o ponowny powrót do władzy w kraju, to pragnienie ma już do spełnienia niemal na wyciągnięcie ręki. Rząd techniczny niezależnego premiera prawie gotowy, eksperci podgrzani do czerwoności, czekają na hasło: marsz do władzy! A prezes PiS, rozpalony nadziejami na rychłe spełnienie marzeń, ma sny fotelowe i obmacuje poduszkę jak fotel premiera. Żeby tylko jeszcze udało się cudowne przemienienie z wody i sklonowanie stanu posłów PiS ze 138 do choćby 276, którzy zdołaliby w głosowaniu w Sejmie, osiągnąć wymaganą większość.

Debata sejmowa i głosowanie nad wnioskiem PiS, o konstruktywne wotum nieufności wobec konstytucyjnego rządu i powołanie Piotra Glińskiego na premiera, odbędzie się prawdopodobnie 8 marca. Wniosek ten nie ma żadnej szansy na powodzenie - nie popiera go nawet cała opozycja, poza PiS . Politycy opozycji mówią z ironią o wniosku i kandydacie na premiera technicznego rządu. Widzą w tym działaniu PiS, kabaret i polityczny happening, który nie powinien mieścić się w zdrowym rozsądku prezesa.

Stanisław Cybruch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (32):

Sortuj komentarze:

@Lech Polak, z całym szacunkiem, ale nie obchodzi mnie czy interesuje cie czy ktoś jest członkiem mojej rodziny czy nie. To moja prywatna sprawa i póki nie zajmuję publicznego stanowiska to nic ci do tego. Nawet jezeli to byłby mój ojciec to nijak by się to nie wiązało z przytaczanymi przeze mine argumentami.
@Kapitan Bomba - Białystok jest dobrym tego przykładem

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlatego tam taka bida na tym wschodzie bo rządzi PiS !

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Bartłomiej Bąk.Poseł z PiS Dariusz Bąk z Radomia. Kim on jest dla ciebie?
Nie interesuje mnie ilu jest z tym nazwiskiem. Interesuje mnie kto to jest dla ciebie i to z Radomia Dariusz Bąk, poseł z PiS. Tak w ogolę to przecież złe rządzą w Radomiu PiS.Prosze napisz

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeżeli Pani dobrze poszuka to nawet Wprost podawał te informacje, więc chyba argument o "swoich" czytelnikach jest niecelny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-gigantyczna-kara-dla-polski-bo-zle-wydala-pieniadze-z-unii,nId,937266
http://www.portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/igwp-albo-beda-oczyszczalnie-albo-ponad-4-mln-euro-kary-dziennie,44248_1.html
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Nie-ma-oczyszczalni-sciekow-beda-ogromne-kary-2752946.html

Co do tych 93 mln euro nie wypowiedziałem się, gdyż zagłębiajac się w szczegóły dotyczące tego sporu nie jestem w stanie merytorycznie się do nich odnieść. Nie znam się na oprogramowaniu geodezyjnym i geolokacyjnym, ale z tego co widzę to jest to kwestia czysto techniczna i pełna nieścisłości. Posiłkuje sie tu tym artykułem: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Polska-musi-zaplacic-400-milionow-zlotych-kary-2769304.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Znalazłam , nic dodać !
Gazeta Polska Codziennie i " Stefczyk ".
Nie przypuszczam aby te gazety były bezstronne . Piszą pod "swojego " czytelnika .
Straszą Polaków i oczywiście piszą w trybie przypuszczającym .
Dobranoc . Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlaczego się pan nie odniósł do 93 milionów euro ? Tylko odpowiada " czapka za czapkę "
Proszę mi podać źródła wiadomości o których pan pisze .Oczyszczalnie , emerytury .
Gdzie , kto zawinił w terenie , źródła .
Chętnie sobie poczytam z niezależnych źródeł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Elżbieto, jest narażona, bo mamy 2 lata na poprawę tego stanu. Jednakże eksperci zgodnie twierdzą, że nie ma możliwości zmodernizowania 300 oczyszczalni ścieków w tak krótkim okresie. Z zasądzonych już, rząd Tuska stracił np 35 mln euro przez złe zarządzanie i opóźnienia w wyplacie rolniczych emerytur.

Lech Polak, nie wiem czy wiesz, ale nazwisko Bąk znajduje się w 60-tce najpopularniejszych nazwisk w Polsce i nosi je ponad 30 tys osób.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dariusz Bąk ma biuro poselskie w Skaryszewie . Może coś dobrego zrobić dla dręczonych koni .

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Bartłomiej Bąk. Otrząśnij się człowieku. Radom i władze z Radomia są słynne i pośmiewiskiem.
Zobacz i to:
http://natemat.pl/44011,radom-to-nie-miasto-to-stan-umyslu-wigilia-i-chytra-baba-to-nie-wszystko-radomia-nikt-nie-lubi

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.