Facebook Google+ Twitter

Rząd powołuję kolejną komisję

Rada Ministrów właśnie zatwierdziła nowe przepisy o bezpieczeństwie morskim tworząc nową komisję. Czy naprawdę trzeba nam kolejnej komisji? Czy jest to słuszne działanie?

W związku z przyjęciem nowych przepisów przy Ministrze Transportu, Budownictwa i Gospodarki Wodnej powstanie Państwowa Komisja Badania Wypadków Morskich.

Wprowadzono także nowe regulacje wspólnotowe do polskiego prawa morskiego które mają przyczynić się do wzrostu bezpieczeństwa na polskich wodach terytorialnych. Według nowych przepisów każdy statek wpływający do polskich portów będzie miał obowiązek posiadać ubezpieczenie o odpowiedzialności cywilnej. Te regulację będą obowiązywały tak samo statki pod Polską jak i zagraniczną banderą. Te regulację mają działać prewencyjnie i pomóc w eliminowaniu żeglugi statków które nie spełniają norm bezpieczeństwa.

Dodajmy że Komisja ma działać bez stronie i niezależnie i mają w niej zasiadać najlepsi fachowcy.

Jak państwo myślicie czy wprowadzenie tych przepisów ma sens czy naprawdę poprawią one bezpieczeństwo, czy może tylko zwiększą papierkową robotę i biurokrację?

Także co sądzicie o nowej komisji czy ona się do czegoś przyda?, czy tyko dostarczy nom nowych etatów, a jej prace i tak zasłonią i zgarną partyjne gierki?

Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.