Facebook Google+ Twitter

Rząd: Pracodawcy wypełnią PIT-a pracownikom

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-25 16:14

Rząd chce, by pracujący na jednym etacie, a więc uzyskujący dochód z jednego żródła, byli zwolnieni z konieczności wypełniania i wysyłania PIT do urzędu skarbowego.

Będzie to robił za nich pracodawca.

Nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, została przygotowana przez ministra finansów Jacka Rostowskiego. Dziś została przyjeta przez rząd i premier ma nadzieję, że wejdzie w życie jeszcze w tym roku. Donald Tusk szacuje, że na tej zmianie skorzystać może od dwóch do pięciu milionów podatników zatrudnionych na jednym etacie.

Szef rządu przypomniał, że obecnie to pracodawca wysyła zatrudnionemu formularz z danymi, które następnie podatnik przepisuje na formularz PIT i wysyła do urzędu skarbowego. Po wejściu w życie nowego prawa wszystkie dane wprowadzałby pracodawca. Dotyczyłoby to również danych o ulgach - na dzieci czy internet oraz informacji, komu przekazać jeden procent podatku.

Odpowiedzialność za ewentualne błędy ponosiłby pracodawca. Podatnik odpowiadałby za pomyłki w informacji, które wnosi sam. Pracownik miałby możliwość wysłania PIT-u samodzielnie, o ile wcześniej powiadomiłby o tym pracodawcę.

Premier Donald Tusk zaznaczył, że dodatkowe obowiązki pracodawcy zostałyby zrekompensowane możliwością stosownych odpisów, które zostaną powiększone.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.