Facebook Google+ Twitter

Rząd przeznaczy 5 mln złotych więcej na Fundusz Kościelny?

Mimo zapowiedzi likwidacji, Fundusz Kościelny na rok 2012 ma wynosić 94,5 miliona złotych, czyli aż o 5 milionów więcej niż w roku obecnym.

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaNie minął jeszcze tydzień od expose premiera Tuska, a już pojawiają się informacje sprzeczne z tym, co było w nim zapowiedziane. Szef rządu w związku z kryzysem finansowym i koniecznością ograniczenia deficytu zapowiedział cięcia ulg i podwyżki akcyzy i podatków. Po raz pierwszy od niepamiętnych czasów podniesiono potrzebę sięgnięcia do kieszeni rolników i Kościoła.

Jak podaje rp.pl rząd ustalił podniesienie aż o 5 milionów Funduszu Kościelnego. Z Funduszu pokrywane są składki księży, członków zakonów czy też misjonarzy. Obecnie emerytury pobiera z ZUS-u 6,6 tys., a świadczenia rentowe ponad tysiąc duchownych.

Podniesienie wysokości Funduszu Kościelnego wydaje się całkowicie sprzeczne z zapowiedzią likwidacji tegoż i włączenia duchowieństwa do systemu ubezpieczeń społecznych na zasadach takich samych, jak reszta obywateli. Ministerstwo Finansów twierdzi, że to czy zostanie podniesiony Fundusz zależy od tego, która wersja budżetu będzie uchwalona.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

piotr apostoł
 • piotr apostoł
 • 30.11.2011 14:21

PSZYIDZIE PO KOLĘDZIE DAI MU KOPA W DUPE.AMEN.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie 2440 jak piszesz moje nazwisko to wiesz , ze naruszasz prawu. Jest to pomówienie. Tylko szczur ukrywa swoje nazwisko pod ksywą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Aśka
 • Aśka
 • 25.11.2011 10:10

Czytam te wszystkie komentarze i zastanawiam się dlaczego jeszcze nie doszło do tej choler*** wojny domowej???!!! Rząd robi co chce, babcie głosują na Tuska, a zamiast lepiej to z roku na rok jest coraz gorzej! Dlaczego, pytam, ludzie się jeszcze nie zbuntowali?! Osobiście chętnie bym olała ten kraj i wyjechała tylko, jak większość, mam mały problem z gotówką, bo jej nie mam! a Kościół? tak, mało im, że dostają dotacje, mało, że kuria zarabia na parafianach (pan da, pan da...) to jeszcze, zamiast odmówić podwyżki, to się na nią zgadzają! To w końcu, do jasnej ciasnej, kościół jest dla ludzi, czy dla kasy, bo nie rozumiem???!!!...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zbrodnie kościelne po 1989 r są przemilczane np. Kart. Dziwisz nie odpowiada na pisma, gdzie ujawnia się przestępstwa kościelne w Krakowie. Takim przykładem jest montowana fałszywek przeciw niewygodnym kościołowi i sady cywilne ich skazują dowód Wydz. XI Sadu w Podgórzu, kolejny przykład działaczki kościelnej, która jako pracownica socjalna MOPS Kraków sfałszowała dokumentacje tzw. Niebieskiej Karty, a sąd odmawia wszczęcia sprawy, eksmitowanie biednych na bruk.A to tylko fragmenty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Też bym chciał w przyszłym roku mieć 5 procent więcej.
Jeśłi zapowiadana likwidacja kończyć się ma wzrostem wydatków o 5 procent to ciekawe jak będą wygladać rządowo-poselskie diety i apanaże?

Komentarz został ukrytyrozwiń
wyzbij
 • wyzbij
 • 24.11.2011 21:04

Przecież kłamstwo i obiecanki w wydaniu "naszych" polityków jest normą.Kościoła nie obchodzą żadne kryzysy.
Jest to osobne państwo żyjące obok nas. Jak wrzód na plecach.Przecież kościół dostał więcej niż miał i co ?.Za mało. Miała być likwidacja funduszu kościelnego , przecież kościół brał przez 60 lat za utracone mienie. To są jawne kpiny ze społeczeństwa i głoszonych obietnic.Jak długo można upokarzać Polaków ,wreszcie obudźmy się
Gdzie jest jakaś bezstronna siła ,która postawi sprawę na nogi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jura
 • jura
 • 24.11.2011 19:46

wierzyc nie znaczy chodzic do kosciola katolickiego i sluchac niektorych politykow w sutanie.mozna modlic sie w domu skromnie bez pychy bez teatru.takie jest moje zdanie i nie tylko moje

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek Abacki
 • Marek Abacki
 • 24.11.2011 19:00

I bardzo dobrze. W Polsce kościół jest esencją tego kraju.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gorol
 • gorol
 • 24.11.2011 18:37

w polsce rzadzi kosciol i dopoki tak bedzie to polska bedzie zasciankiem europy.jezeli to prawda to pan premier donald tusk duzo straci nie tylko w moich oczach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
pisMAK
 • pisMAK
 • 24.11.2011 16:58

Jarek , i nie mów że jest zamach na kościół .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.