Facebook Google+ Twitter

Rząd przygotował raport o 500 dniach swojej pracy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-16 13:23

Rząd podsumował w specjalnych raporcie 500 dni swojej pracy. Za najważniejsze wyzwania, przed którymi stanął rząd Donalda Tuska i koalicji PO-PSL, uznano przeciwdziałanie skutkom kryzysu gospodarczego, ochronę najsłabszych i stabilizację finansów.

Autorzy raportu podkreślają konsekwentne dążenie do wprowadzenia w kraju euro. Wykorzystanie dobrej koniunktury gospodarczej w 2007 roku umożliwiło zmniejszenie deficytu budżetowego do 1,4 procent.

Rząd podkreśla też, że w ramach walki z kryzysem udało się wygospodarować w resortach oszczędności w wysokości ponad 10 miliardów złotych.

Do sukcesów ekipy rządzącej zaliczane jest także utworzenie Rezerwy Solidarności Społecznej, dzięki której najsłabsi zyskali ochronę przed negatywnymi skutkami światowego kryzysu.

W raporcie podkreśla się, że rząd premiera Donalda Tuska przyjął program Solidarność pokoleń 50+, który ma pomóc w aktywizacji zawodowej starszych pracowników.

Do osiągnięć ekipy rządzącej zalicza się także podpisanie umów na budowę ponad 750 kilometrów dróg, w tym 400 kilometrów autostrad. Rząd przypomina też, że od końca marca funkcjonuje tak zwane "jedno okienko", które ma ułatwić rejestrowanie i funkcjonowanie firm.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Co za naród ??!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.