Facebook Google+ Twitter

Rząd "przygotowuje" upadek stoczni

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-03 17:39

Rzecznik "Solidarności" stoczni Gdynia Marek Lewandowski twierdzi, że rząd wynajął firmę PR i kancelarię prawną, które przygotowują od strony medialnej i prawnej procedurę upadłości polskich stoczni.

Zdaniem Marka Lewandowskiego potwierdza to wcześniejsze obawy związków zawodowych, że nie ma szans na dotrzymanie wyznaczonego przez Komisję Europejską na 12 września terminu prywatyzacji.

Rzecznik "Solidarności" stoczni Gdynia twierdzi, że informacja o przygotowaniach do upadłości i zaangażowaniu do tego firm - bezpośrednio przez rząd lub za pośrednictwem stoczni, jest pewna. Marek Lewandowski zapewnił, że bierze za nią pełną odpowiedzialność.

Wiceprzewodniczący "Solidarności" w Stoczni Gdynia Aleksander Kozicki zwraca uwagę, że już pojawiły się w mediach pierwsze artykuły, które mają przygotować opinię publiczną do upadłości polskiego sektora okrętowego. Dodał, że samymi działaniami nastawionymi na przekonanie opinii publicznej nie uda się przejść do porządku dziennego nad upadkiem polskich stoczni. Aleksander Kozicki zapowiedział podjęcie przez pracowników stoczni różnych form protestu przeciwko działaniom ministerstwa skarbu.

O formie protestu związki zawodowe zdecydują jeszcze w tym tygodniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.