Facebook Google+ Twitter

Rząd przyjął pakiet antykryzysowy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-02 14:29

Rząd przyjął nowelizację ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz projekt ustawy o łagodzeniu skutków kryzysu ekonomicznego dla pracowników i przedsiębiorców.

Projekt nowelizacji zwalnia z podatku zapomogi wypłacane z funduszy związków zawodowych i socjalnego.

Zgodnie z projektem ustawy, zwolnieniem z podatku będą objęte zapomogi wypłacane przez zakładową organizację związkową w wysokości nieprzekraczającej 638 złotych.

Ponadto nowelizacja przewiduje zwolnienie z opodatkowania kwot wypłaconych z funduszu socjalnego lub funduszu związków zawodowych na działalność socjalną. Zwolnieniem będzie objęte świadczenie w wysokości nie przekraczającej 380 zł w danym roku podatkowym.

Z kolei projekt ustawy o łagodzeniu skutków kryzysu ekonomicznego przewiduje udzielenie pomocy pracownikom i przedsiębiorcom. Zaproponowane rozwiązania służą elastycznemu organizowaniu czasu pracy, dostosowanemu do bieżącej sytuacji przedsiębiorcy.

Bezpośrednią pomocą finansową może zostać objętych prawie 250 tysięcy osób zatrudnionych u przedsiębiorców, którzy mają przejściowe trudności finansowe. Z tej grupy prawie 50 tysięcy osób będzie mogło skorzystać ze szkoleń lub studiów podyplomowych, które zostaną w dużej części zrefundowane przez państwo.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.