Facebook Google+ Twitter

Rząd przyjął projekt ustawy o grach hazardowych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-10 17:41

Premier Donald Tusk zapowiedział, że do końca listopada na biurko prezydenta powinna trafić ustawa hazardowa. Szef rządu konsultował to w Sejmie z marszałkiem izby i szefami klubów.

Premier Tusk zapowiedział po konsultacjach, że w czwartek projekt trafi do marszałka Sejmu. Jak podkreślił, kluby i koła zadeklarowały dobrą wolę. - Ze strony PiS jest nastrój do współpracy, a w SLD ten nastrój dojrzewa - mówił premier.
Zdaniem Tuska, jeśli nie będzie żadnych niespodzianek, ustawa trafi na biurko prezydenta do 30 listopada. W związku z tym posłowie będą pracować nad nią intensywnie - posiedzenia mają odbywać się od wtorku do soboty.

Premier wyraził również nadzieję, że drugi projekt ustawy, dotyczący treści w internecie, powstanie do końca tygodnia. Jak podkreślił, chodzi o znalezienie podstawy prawnej, która umożliwi blokowanie stron z treściami pedofilskimi i twardym hazardem. Donald Tusk zapewnił przy tym, że nie będzie to zamach na wolności obywatelskie w internecie, tylko zabezpieczenie internautów przed tymi treściami.

Celem rozmów było ustalenie harmonogramu prac nad ustawą, która ma ograniczyć hazard w Polsce. Projekt ustawy zakłada między innymi delegalizację gier na automatach poza kasynami, zakaz wideoloterii oraz walkę z hazardem nieletnich i zdecydowanie wyższe podatki dla branży hazardowej.

Przepisy projektowanej ustawy wprowadzają zakaz urządzania gier na wszelkich automatach poza kasynami. Nowe zezwolenia na prowadzenie salonów gier z automatami i punktów z automatami o niskich wygranych nie będą wydawane. Nie będzie też możliwe urządzanie wideoloterii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.