Facebook Google+ Twitter

Rząd przyjął projekt ustawy o "pomostówkach", złość narasta

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-30 22:38

NSZZ "Solidarność" krytykuje przyjęty dziś przez rząd projekt ustawy o emeryturach pomostowych. Prezydium Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" zwraca uwagę, że z projektu wynika, iż emerytury dla osób pracujących w szczególnych warunkach i szczególnym charakterze będą miały charakter wygasający.

- To znaczy, że tylko pracownicy zatrudnieni w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze przed dniem 1 stycznia 1999 r. nabędą prawo do emerytury pomostowej. Natomiast zatrudnieni po tym dniu, mimo że pracują w tych samych warunkach, na tym samych stanowisku, będą musieli pracować do powszechnego wieku emerytalnego - pisze prezydium w oswiadczeniu.

NSZZ krytykuje także fakt, że projekt rządowy w żaden sposób nie obliguje pracodawców do dbania o postęp technologiczny. Strona rządowa oraz pracodawcy uważają, ze pracownicy sami muszą uwzględniać konieczność zmiany zawodu w przyszłości. Niestety, rząd i pracodawcy w rozmowach w Komisji Trójstronnej nie zaoferowali żadnych alternatywnych rozwiązań, z których mogliby skorzystać pracownicy przy rezygnacji z pracy w warunkach szczególnych - napisano w oświadczeniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.