Facebook Google+ Twitter

Rząd się uchroni...

Ukraińscy dziennikarze twierdzą, że premier Julia Timoszenko i wszyscy ministrowie zaszczepili się przeciwko grypie na długo przed wybuchem epidemii.

W ukraińskich mediach rozeszła się informacja, jakoby bliski współpracownik Julii Timoszenko zdradził "Korespondentowi", że pani premier i wszyscy członkowie rządu zostali zaszczepieni przeciwko grypie już trzy miesiące temu. Anonimowy informator podkreślił, że wykorzystano szczepionkę o jakiej "na Ukrainie nikomu się nawet nie śniło" - prawdopodobnie chodziło o specyfik opracowany w Stanach Zjednoczonych. Główne symptomy "świńskiej" grypy u ludzi http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Symptoms_of_swine_flu_PL.svg / Fot. Mikael Häggström (polish version Masur)

Przypomniano, jak 4 listopada, podczas wystąpienia w programie lokalnej stacji telewizyjnej "Galicyna", premier Timoszenko oświadczyła, że nie poddała się szczepieniu, ponieważ stosuje takie same środki bezpieczeństwa jak wszyscy: cytrynę, cebulę, czosnek. Premier dodała, że decyzja o szczepieniu to "dobrowolny wybór każdego człowieka".

Słuchacze musieli odebrać tę wypowiedź w kategoriach okrutnej ironii, zważywszy że rejestracji szczepionki przeciw grypie A/H1N1 na Ukrainie należy się spodziewać nie wcześniej niż za miesiąc.
Marina Soroka, rzecznik prasowy pani premier, kategorycznie zaprzeczyła doniesieniom "Korespondenta". Stwierdziła, że sama ostatni raz szczepiła się jeszcze w szkole.

Ministerstwo Ochrony Zdrowia Ukrainy podało, że w kraju odnotowano 762 835 przypadków grypy i ostrych infekcji wirusowych, hospitalizowano 33 979 pacjentów, a 109 osób nie przeżyło choroby.
Naczelny lekarz sanitarny kraju, Aleksandr Biłowoł, wydał oświadczenie, że tak zwaną "świńską grypę" stwierdzono do tej pory "tylko" u 32 osób, z których 14 zmarło.

Źródła:
Agencja Informacyjna RBK-Ukraina
podrobnosti.ua

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 07.11.2009 11:21

wszystko możliwe, w walce o stołki wszystkie chwyty dozwolone. A swoją drogą Timoszenko jakoś mnie nigdy nie przekonywała, może ze względu na kolor włosów! ;-)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

W odczuciu ukraińskich internautów rząd sam nakręca panikę i podgrzewa atmosferę - dezinformuje obywateli, działa chaotycznie, wydaje sprzeczne komunikaty.
Wielu Ukraińców twierdzi, że podjęte środki mają związek ze styczniowymi wyborami - spotkałam się z opiniami, że kwarantanna ma uniemożliwić zgromadzenia i demonstracje.
W tej sytuacji Timoszenko znalazła się na celowniku opinii publicznej, a wspomniana wypowiedź była bardzo niezręczna, niezależnie od tego, czy sama się zaszczepiła.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.11.2009 23:07

Tak coraz mniej ludzi porządnych, a może to tylko ten mały procent świń cały czas nam pokazują? ;-)))

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.11.2009 22:56

Każdy rząd się uchroni, a nasz - nawet się wyżywił ustami rzecznika Jerzego Urbana... 5* Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.11.2009 22:46

w Niemczech też były jakieś zgrzyty, inna szczepionka dla rządu inna dla pozostałych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.11.2009 22:41

jakie to ludzkie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.