Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5291 miejsce

Rząd Stanów Zjednoczonych ma mniej pieniędzy niż Apple

Bilans działalności operacyjnej rządu Stanów Zjednoczonych wynosi 73,8 mld dolarów, tymczasem Apple ma w 76,2 mld dolarów w gotówce i papierach wartościowych.

 / Fot. Cezary p/CC 3.0Zasada jest prosta w przeciwieństwie do rządu, Apple gromadzi więcej pieniędzy niż wydaje. Liczby wydają się szokujące zwłaszcza w kontekście wcale nie tak odległej historii firmy.

W lipcu 1997 r. odwołany został ze stanowiska dyrektora generalnego Gil Amelio. Wszystko za sprawą raportu, który wykazywał, że Apple ma 750 mln dolarów straty. Gdy kilka miesięcy wcześniej koncern z Cupertino przejmował NeXT Steve'a Jobsa, transakcja opiewała na 427 mln dolarów. Co istotne, wówczas Jobs wzbraniał się przed spłatą części sumy w papierach wartościowych. Można powiedzieć, że postawił krzyżyk na swoim dziecku, który założył, ze Stevem Wozniakiem.

W ciągu 14 lat Apple stało się największą firmą technologiczną świata. W maju wyprzedziło Microsoft pod względem kapitalizacji giełdowej. Ceny akcji wzrosły w ciągu 10 lat dziesięciokrotnie.

Czytaj cały tekst w serwisie Technologie Wiadomości24

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Na sprawę można też spojrzeć inaczej. Zadłużenie budżetu USA przekroczyło niedawno 100 % PKB, więc w zasadzie całość tegorocznych wydatków pochodzi z pożyczek. Między innymi od apple, bo myślę, że większość z wolnych aktywów apple (jak 95% firm "na plusie" w USA) lokuje w obligacjach amerykańskich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli jedna korporacja osiąga większe dochody, aniżeli najbogatsze państwo świata to dochodzimy do granic absurdu. Nisko opodatkowane dochody najbogatszych amerykanów, wysokie dotacje budżetowe dla największych amerykańskich korporacji z Wall Street, koszty wojny w Iraku oraz dotowanie prywatnej służby zdrowia, doprowadziły do tej całkowicie- nienormalnej sytuacji!

Komentarz został ukrytyrozwiń

To zupełnie normalne w tym systemie korporacyjnym. Globalne korporacje mają tym więcej pieniędzy im państwa bardziej toną w długach. Co roku z budżetu federalnego około 135 miliardów dolarów pomocy publicznej otrzymują największe amerykańskie korporacje z Wall Street. Zdaniem Ralps Estes, koszty publiczne działalności prywatnych korporacji osiągnęły zawrotną sumę 2,6 biliona dolarów. I to były dane tylko z jednego roku. Amerykańskie korporacje z Wall Street ostatnio chwalą się przed swoimi akcjonariuszami, tak dużymi zyskami, jakie osiągały przed kryzysem finansowym. W tym samym czasie USA dochodzą do nienotowanego nigdy wcześniej poziomu zadłużenia. Czy to jest przypadek?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Oświecony
  • Oświecony
  • 29.07.2011 18:09

Zgadzam się z genui ja zaufałem im już w 1990r. I nie żałuję. Wtedy pomiędzy Apple i PC-tem była przepaść.

Komentarz został ukrytyrozwiń
genui
  • genui
  • 29.07.2011 10:41

To może teraz Amerykanie będą zadłużać się u Apple'a, a nie u Chin?. Być może też Chińczycy cofną decyzję o zamknięciu podrobionych sklepów Apple'a gdy stracą najważniejszego kredytobiorcę;) A na marginesie: wcale się nie dziwię, że Apple kosi taką kasę. Rzeczywiście ich produkty są nowatorskie i porządnie wykonane. Nie wspominając o tym, że ładne;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.