Facebook Google+ Twitter

Rząd Tuska chciał wprowadzić ostrzejsze zapisy od ACTA

Okazuje się, że ACTA to mały pikuś z tym, co chciał nam zaproponować nasz ukochany rząd. Na całe szczęście w porę zainterweniował Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych.

Co ciekaw, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych dowiedział się o tym przypadkiem. Nowe porozumienia znacznie mocniej ingerowałoby w wolność internautów: "Gdyby porozumienie, którego depozytariuszem miał być minister kultury i dziedzictwa narodowego zaczęło obowiązywać, doprowadziłoby to do powstania nieprzewidzianego prawem systemu informacyjnego. Jego istnienie byłoby ingerencją w konstytucyjne prawa osób fizycznych" - mówi GIODO.

Projekt "Porozumienia o współpracy i wzajemnej pomocy w sprawie ochrony praw własności intelektualnej w środowisku cyfrowym" zakłada, że dostawcy internetu będą przekazywali organizacjom zarządzającym prawami autorskimi dane internautów, którzy - ich zdaniem - mogli naruszyć prawa autorskie. Dzięki temu ZAiKS mógłby bezpośrednio od użytkowników internetu żądać pieniędzy za pobraną piosenkę albo wytaczać im procesy.

Nad dokumentem pracowała specjalna grupa pod nadzorem ministra kultury, Bogdana Zdrojewskiego. Kiedy Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych uznał dokument za bezprawny, prace wstrzymano.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

prok
  • prok
  • 03.03.2012 23:48

ANONIMOWE i BEZPIECZNE pobieranie z hostingów (w tym hellshare!!) goo.gl/eCxRU lub goo.gl/sXnpU

Komentarz został ukrytyrozwiń
kuzyn_maupy
  • kuzyn_maupy
  • 03.03.2012 11:00

prawa faszystowskie..., precz z faszystami...

Komentarz został ukrytyrozwiń

„podczas piątej rundy negocjacji Porozumienia ACTA w dniach 16-17 lipca 2009 roku ustalono, że projekty poszczególnych rozdziałów nie powinny być udostępniane POZA (!) kręgi administracji publicznej. Uniemożliwia to przeprowadzenie konsultacji społecznych tych dokumentów. Może także spowodować niejasności w przypadku pojawienia się ewentualnego wniosku o ich udostępnienie w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej”.

Ściema Tusek chce do Brukseli i robi wszystko co mu sie wydaje, ze parlament UE od niego oczekuje. Kukiełka.

reszta dokumentów na
http://rebelya.pl/forum/watek/44296/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.