Facebook Google+ Twitter

Rząd Tuska to gotowa recepta na wywołanie kryzysu

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2011-11-17 14:05

Polska gospodarka wciąż na zielono, sektor bankowy zgłasza gotowość na nową falę kryzysu, tymczasem ludziom się żyje coraz trudniej. A w Irlandii?

Od siedmiu lat mieszkam w Irlandii, poznałem ten kraj w czasie prosperity, poznaję w trakcie recesji. Cieszą mnie zielone wskaźniki rosnącej gospodarki Polski, ale czegoś nie mogę zrozumieć.

Irlandia po pęknięciu bańki spekulacji na rynku nieruchomości z „celtyckiego tygrysa” zamieniła się w wyliniałego gospodarczego kota. Recesja i kryzys finansów publicznych spowodowanych bezmyślną polityką kredytową irlandzkich banków, zmusiła ten kraj do prośby o pomoc UE i MFW.

Zastrzyk gotówki zasilił padający budżet państwa i bankrutujące banki. Wszyscy znamy tą historię. To czego nie mogę zrozumieć i co ciężko mi racjonalnie wytłumaczyć, to relacja poziomu opieki społecznej w Polsce i Irlandii do stanu gospodarki i zasobów rządowego skarbca.

I tak, w Irlandii, kraju który nieomal zbankrutował rodzina 2+2, gdzie oboje rodziców nie mają pracy, a dzieci chodzą do szkoły może liczyć na co tygodniową wypłatę w formie zasiłków i różnych dodatków sumy ok. 660 euro. Do tego zasiłek 130 euro na każde dziecko, 550 euro corocznej wypłaty na wyprawkę szkolną, darmowy bilet na schoolbus, darmowa opieka medyczna wraz z lekami itd, itd.

W Polsce zaś... no cóż, sami wiecie najlepiej.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (62):

Sortuj komentarze:

@ Autor- niech się Pan nie martwi. Napisał Pan świetny osobisty artykuł

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Marku jak ktoś nie ma odwagi podpisać się z imienia i nazwiska to szkoda z nim w ogóle dykutować

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.11.2011 20:35

Przepraszam za szczerość, ale to bełkot jest. W każdym razie wszystkim wypowiadającym się dziękuję i kończę ten słowny ping-pong, to już do niczego nie prowadzi. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tekst
  • Tekst
  • 18.11.2011 20:19

Ja tak ten tekst przeczytałam jak ten niże ,który niniejszym wklejam .
Polonus Dzisiaj 19:13
Ocena: 0 0
No nie !Panie Marku Pan nic nie zrozumial !!!!Tak Pan napisał cytuje :W tym czasem prawo Murphego. "Jeśli ten facet ma jakąkolwiek możliwość zrobienia błędu, zrobi go" to jest zdanie które zapoczątkowało zbiór zwany Prawami Murphego, nie brzmi to zbyt optymistycznie. Właśnie dla pesymisty zawsze tak bedzie !!
DLATEGO NALEŻY BYC OPTYMISTA .Tak ja bym napisał (zmodyfikuje Pana slowa ) :,,,,a tym czasem prawo Murphego. "Jeśli ten facet ma jakąkolwiek możliwość zrobienia dobrze, zrobi gto" !!!!,,,,,,,,, to brzmi optymistycnie. TO WARTO NAWET DLA SAMEGO SIEBIE ZASTOSOWAC ,naprawe warto .Tak to prawo Murphego zastosuje dla dobra nas czytajacych i rzecz jasna dla samego siebie .Pozdrawiam i proszę już nie ględzić .Pestymizm nie jest niczym dobrym i dla pana a takze dla wszystkich rozsądnych madrych ludzi .

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.11.2011 19:54

Z tej chaotycznej wypowiedzi wynikają dwa wnioski.
1. Polonus nie rozumie co czyta.
2. W/w nie rozumie tego co sam pisze.
Jeżeli zdanie "Jeśli ten facet ma jakąkolwiek możliwość zrobienia błędu, zrobi go", to przejaw optymizmu to..... ręce opadają.
Postaram się przkazać sens tego prawa prostszym językiem. -"Jakby się ten facet nie kręcił, to du..e ma zawsze z tyłu" Proponowane przez polonusa -" a tymczasem...." niczego nie zmieni. Du..a wciąż będzie z tyłu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Polonus
  • Polonus
  • 18.11.2011 19:13

No nie !Panie Marku Pan nic nie zrozumial !!!!Tak Pan napisał cytuje :W tym czasem prawo Murphego. "Jeśli ten facet ma jakąkolwiek możliwość zrobienia błędu, zrobi go" to jest zdanie które zapoczątkowało zbiór zwany Prawami Murphego, nie brzmi to zbyt optymistycznie. Właśnie dla pesymisty zawsze tak bedzie !!
DLATEGO NALEŻY BYC OPTYMISTA .Tak ja bym napisał (zmodyfikuje Pana slowa ) :,,,,a tym czasem prawo Murphego. "Jeśli ten facet ma jakąkolwiek możliwość zrobienia dobrze, zrobi gto" !!!!,,,,,,,,, to brzmi optymistycnie. TO WARTO NAWET DLA SAMEGO SIEBIE ZASTOSOWAC ,naprawe warto .Tak to prawo Murphego zastosuje dla dobra nas czytajacych i rzecz jasna dla samego siebie .Pozdrawiam i proszę już nie ględzić .Pestymizm nie jest niczym dobrym i dla pana a takze dla wszystkich rozsądnych madrych ludzi .

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.11.2011 18:54

Polonusie, ja to sobie mogę chcieć, ale wpływu na gospodarkę wielkiego to mieć nie będzie. Za to exposè świetne....KGHM -13.83%, akcjonariusze tej firmy już kochają Premiera całym sercem. Poziom optymizmu im skoczył i to znacznie. A ty drogi Polonusie mylisz optymizm z pobożnymi życzeniami. Nie sądzisz, że trzeba dużej dawki optymizmu by się w tych komentarzać "kopać z koniem" z nadzieją, że ktoś merytorycznie podyskutuje?
Gospodarka to nie cegła w drewnianym kościele, ale twarda ekonomia, cyferki i prawa. W tym czasem prawo Murphego. "Jeśli ten facet ma jakąkolwiek możliwość zrobienia błędu, zrobi go" to jest zdanie które zapoczątkowało zbiór zwany Prawami Murphego, nie brzmi to zbyt optymistycznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Polonus
  • Polonus
  • 18.11.2011 18:30

Marek , panie Marku co ty znowu w to brniesz .tobie to i w drewnianym kościele cegowka na glowę spadnie .Znasz Prawa Murphy'ego ?Nie ?Licze na twoja inteligencję i sadzę ,ze sie z nia zapoznasz .Jesli nie - to cóż , jestes stracony .
Mogę tobie tak napisqać i doradzić .Chciej czegoś pozytywnego , bardz mocno cyhciej a zobaczysz , że łatwiej się zyje i nieoczekiwani marzenia stana sie rzeczywistościa .wspomnisz mnie jeszcze nie raz .Jestem pewien tego .Tak to wlaśnie jest w zyciu.Dlatego Murphy to prawo tak nazwał .Na podstawie konkretnych przykładów i podpierając to konkretnymi dowodami .Pozdrawiam i głowa do góry .

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.11.2011 18:13

Polonusie. 30% z 40% głosujących (ok. 30 mln. ma prawa wyborcze) to ok. 3.6 mln osób uprawnionych do głosowania czyli 12% społeczeństwa. Mówienie .... "My Polacy wybraliśmy" - to nadużycie.
Co do optymizmu - to skoczek któremu się spadochron nie otworzył też może być optymistą, do czasu kontaktu z ziemią, a potem.... to już tylko góry przenosić.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Polonus
  • Polonus
  • 18.11.2011 17:25

Ten tytuł wystarczy !
Rząd Tuska to gotowa recepta na wywołanie kryzysu
Nie jesteś godzien się wypowiadać i to w taki katastrofalny sposób. .Przecież my Polacy, wyborcy wybraliśmy ich do rządzenia .Na ten czas nie ma lepszych .Swoje strachy pozostaw dla siebie może lepiej sie poczujesz .Zapewniam cię ,że lepiej mi się żyje gdy sie nie denerwuję i optymistycznie patrzę w przyszłość .Spróbuj i ty z tego skorzystać i przyjmij to za dobrą monetę .
Pozdrawiam i głowa do góry .Optymizmem można góry przenosić. Wystarczy być optymistą i swoim marzeniom dać realny wymiar .