Facebook Google+ Twitter

Rząd uchwali reformy w pół roku? Tak, bo wzrośnie opór wobec zmian

"Trzeba przeprowadzić projekty ustaw w dobrym tempie, jako całościową koncepcję zmian" - mówi "Dziennikowi Gazecie Prawnej" szef klubu PO, Rafał Grupiński.

Sonda

Czy rząd wprowadzi reformy, które premier przedstawił w expose?

 / Fot. PAP/Tomasz GzellJak podaje "Dziennik Gazeta Prawna" - wszystkie najważniejsze zmiany rząd chce uchwalić jak najszybciej, do przyszłorocznych wakacji. Politycy Platformy obawiają się, że jeśli prace nad projektami będą się przedłużać, wzrośnie opór wobec zmian, trudno będzie przeforsować część propozycji.

Na początek ustawa budżetowa, która trafi do Sejmu na początku grudnia br. z deficytem nie wyższym niż 35 miliardów (ma zostać uchwalona do końca lutego).

- Wszystko wskazuje na to, że minister Rostowski zdecyduje się na II wariant ustawy, zakładający niższy, 2,5-proc. wzrost PKB – mówi „Dziennikowi Gazecie Prawnej” polityk z otoczenia ministra finansów. Równolegle zakończą się prace nad reformą składki zdrowotnej rolników.

Następne w kolejności mają być projekty dotyczące kwotowej waloryzacji emerytur, wydłużenia wieku służby uprawniającego do emerytury dla policjantów i żołnierzy czy podatku od kopalin.

Przygotowanie części ustaw nie powinno zająć dużo czasu, ponieważ już podczas prac nad expose premier dysponował wyliczeniami dotyczącymi różnych wariantów zmian podatkowych, ulg, becikowego i części ustaw emerytalnych. Natomiast Michał Boni już przed wyborami miał przygotowane propozycje dotyczące składki zdrowotnej rolników, a także różne warianty wydłużenia wieku emerytalnego.

Nowy rząd prawdopodobnie już we wtorek zbierze się na pierwszym posiedzeniu, na którym premier omówi plan działań. Ustalenia dotyczące pierwszych reform zapadną w ciągu kilku dni.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

puchacz
 • puchacz
 • 24.11.2011 21:31

przeciez to proste jak drut ile polakowi rzad ukradnie emeryt 24 miesiące x 1500zł tj36000zł a emerytce 84miesiące x1000zł{choć to i tak zaniżona średnia emerytura kobiet{ tj 84000zł tak!!! 84000zł straci każda polka bo tyle by brała przez te 7 lat toż to rozbój w biały dzień i niech rostowski i panie z ZUS nie plotą bajek a że więcej jhakis grosze dostanie? to czemu teraż se dłużej nie pracuje! no panowie toscie sie zagapolowali i ja sympatyk PO teraz se musza szukać innej partii

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sprawiedliwie by było aby "dary Tuska" - doświadczały tylko jego partię i jej elektorat tzn. 20% uprawnionych którzy na PO głosowali (57% nie głosowało).
Może należy choć miasto wyzwolić ze szponów PO, pogonić partię i popleczników - mała kropla ale jeśli inne miasta zrobią to samo (pozbycie się PO z ratusza >> Pozbycie się PO z instytucji podległych i związanych z ratuszem) Polska będzie lepsza. Mniej korupcji, propagandy i kłamstw.
Jak się pozbyć tego ..., można zebrać podpisy i odwołać w kolejności burmistrza i radnych miejskich - a w końcu resztę ulokowaną po różnych instytucjach. Niech jadą do RFN, Brukseli lub do siedziby głównej swej partii.

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
 • olek kan
 • 21.11.2011 18:13

no coz, w demokracji kazdy narod ma taki rzad na jaki zasluguje.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ted Leski
 • Ted Leski
 • 21.11.2011 15:29

Podwyżki dostaną tylko policja i armia ,teraz wiemy dlaczego . Jak Rodacy zawyją z" BULU"to te dwa resorty sowicie opłacane ,będą gorliwie tłumić protesty!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
polak
 • polak
 • 21.11.2011 10:15

Ten rzad nie jest w stanie przeprowadzic zadnej reformy,do tego trzeba fachowcow a nie dalej mscic sie,swiat zaczyna sie z nas smiac.

Komentarz został ukrytyrozwiń
vbafhaerg
 • vbafhaerg
 • 21.11.2011 09:55

CIEKAWE CZY OPÓR WZROSNIE JAK NIKT W TYM KRAJU NICZEGO NIE DOSTANIE CZY WTEDY TO BEDZIE OPÓR OSŁA CZY POLAKA PO SZKODZIE

Komentarz został ukrytyrozwiń
gosc
 • gosc
 • 21.11.2011 09:49

A dalsze 3 i pol roku bedziemy znowu lezec, bardzo dobry pomysl donka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.