Facebook Google+ Twitter

Rząd wprowadzi polskie Jugendamty

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-12 07:09

Rząd chce przyjąć nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Według "Naszego Dziennika" to wyjątkowo szkodliwy, wręcz "kagańcowy" projekt.

Gazeta pisze, że projekt przewiduje, iż ofiarom przemocy ma być udzielana bezpłatna pomoc, w tym poprzez uniemożliwienie osobom stosującym przemoc wspólnego mieszkania oraz kontaktowania się z osobą pokrzywdzoną. "Nasz Dziennik" alarmuje jednak, że niektóre z proponowanych przepisów nie tylko drastycznie redukują autonomię rodziny, ale nawet generują jej rozpad.

W myśl nowych przepisów pracownik socjalny miałby bowiem prawo do zabrania dziecka z rodziny biologicznej bez wcześniejszej decyzji sądu, do czego obecnie mają prawo policja i kuratorzy sądowi jedynie w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dziecka. "Nasz Dziennik" porównuje to do niemieckich Jugendamtów.

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej doskonalszego projektu nie potrafi sobie jednak wyobrazić - czytamy w artykule. Jak informuje biuro prasowe resortu, zastrzeżenie przepisów w tym zakresie jest konieczne ze względu na coraz większą powszechność zjawiska przemocy w rodzinie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.