Facebook Google+ Twitter

Rząd zajmie się sprawą pomocy dla poszkodowanych w pożarze

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-14 13:09

Rząd podczas posiedzenia zajmuje się sprawą pomocy dla poszkodowanych w pożarze hotelu socjalnego w Kamieniu Pomorskim.

Porządek obrad przewidywał też między innymi rozpatrzenie projektu nowelizacji ustawy -kodeks postępowania cywilnego oraz informację na temat postępu realizacji funduszy strukturalnych i Funduszu Spójności w Polsce.

Wicepremier - szef MSWiA Grzegorz Schetyna spotkał się przed południem z przedstawicielami policji i straży pożarnej, a także z ministrem infrastruktury i szefem Nadzoru Budowlanego. Wicepremier chce, by została przeprowadzona ocena stanu bezpieczeństwa podobnych budynków jak hotel socjalny w Kamieniu Pomorskim. W pożarze tego hotelu zginęły 22 osoby.

Także dzisiaj burmistrz Kamienia Pomorskiego zacznie wypłacać poszkodowanym w pożarze zapomogi. Ich wysokość sięgnie 10 tysięcy złotych.Po tragedii w Kamieniu Pomorskim od północy w całym kraju obowiązuje żałoba narodowa. Potrwa 3 dni. W tym czasie flagi państwowe na gmachach publicznych zostają opuszczone do połowy masztu i przepasane kirem. Na czas trwania żałoby odwoływane są imprezy masowe, rozrywkowe, koncerty i imprezy sportowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.