Facebook Google+ Twitter

Rząd zatwierdził zmiany. Teraz łatwiej uzyskasz pomoc społeczną

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-26 17:47

Na wtorkowym posiedzeniu Rady ministrów zaakceptowano też zmiany w ustawie o pomocy społecznej. Rząd przyjął kompleksową informację na temat realizacji programu dotyczącego promocji biopaliw. Zatwierdzono program rozwoju infrastruktury na polsko-ukraińskim przejściu granicznym.

Rada Ministrów poinformowała, że odnotowano znaczny wzrost zużycia biokomponentów w porównaniu z latami ubiegłymi. Według rządu przepisy nakładające obowiązek stosowania biopaliw są zatem skuteczne i wystarczają do realizacji narodowego programu, określającego minimalny udział biokomponentów w ilości paliw silnikowych wprowadzanych do obrotu.

Na wtorkowym posiedzeniu wprowadzono też zmiany w ustawie o pomocy społecznej. Stworzono możliwości przyznawania rodzinom zastępczym wyższych świadczeń, niż obecnie obowiązujące. Będzie je przyznawać starosta na mocy uchwały rady powiatu.

Rząd zatwierdził też wieloletni program usprawniający funkcjonowanie granicy polsko-ukraińskiej. Program obejmuje lata 2010-2013. Wspólna organizacja Mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku oznacza bowiem dynamiczny wzrost liczby osób przekraczających granicę. W programie przewidziano m.in. zwiększenie przepustowości i bezpieczeństwa na przejściach granicznych. Poprawią się też warunki oczekiwania na odprawę graniczną.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.