Facebook Google+ Twitter

Rząd zdecydował o dywidendzie PKO BP

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-30 11:23

Ministerstwo Skarbu Państwa zdecydowało o wypłacie dywidendy przez bank PKO BP.

Na stronie internetowej ministerstwa poinformowano, że podczas zwołanego na dziś Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy PKO BP skarb państwa zdecyduje o wypłacie 1 miliarda złotych dla udziałowców banku.

Oznacza to, że na każdą akcję przypadnie 1 złoty dywidendy. Przewidywany dzień wypłaty to 24 września. Dodatkowo minister skarbu zdecydował o podniesieniu kapitału spółki o 300 milionów złotych. W związku z tym przewidziano emisję dodatkowych 300 milionów akcji. Prawo ich poboru wyznaczono na 29 października 2009 roku.

Ministerstwo zapewnia, że wypłata dywidendy nie naruszy stabilności sytuacji finansowej banku. Poziom współczynnika wypłacalności PKO BP zostanie utrzymany na poziomie ponad 10 procent, a więc poziomu rekomendowanego przez Komisję Nadzoru Finansowego. Ponadto, w celu zwiększenia bezpieczeństwa Banku, Ministerstwo Skarbu Państwa podejmie działania mające na celu otrzymanie przez Bank pożyczki od Banku Gospodarstwa Krajowego.

W rezultacie powyższych działań, uwzględniając w tym wypłatę dywidendy z zysku za rok 2008, kapitał Banku powinien zostać podwyższony łącznie o 5 miliardów złotych, czyli o dwa miliardy złotych netto.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.