Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25501 miejsce

Rzadkie Choroby są Częste

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-10-22 11:42

6 tysięcy chorób. 6 procent społeczeństwa. Prawie nikt o nich nie wie. CHOROBY RZADKIE dotykają ponad 2 miliony Polaków i wbrew pozorom są CZĘSTE.

Trwa kampania społeczna RZADKIE CHOROBY SĄ CZĘSTE. Dzięki niej mamy okazję dowiedzieć się czym są choroby rzadkie i jak wielu ludzi w Polsce dotyczą. Zalicza się do nich miedzy innymi Zespół Fabry’ego, Niemanna-Picka, ale też choroby bardziej znane jak mukowiscydoza, hemofilia, czy nowotwory dziecięce.

Choroby rzadkie w większości uwarunkowane są genetycznie, ale nie jest to jedyny łączący je mianownik. Utrudniony dostęp do diagnostyki, leczenia oraz opieki to tylko niektóre trudności z jakimi borykają się osoby chore na choroby rzadkie. Jednym z największych problemów jest niewiedza, która sprawia, że osoby z chorobami rzadkimi są niewidoczne, a ich głos niesłyszalny.

Spot „Rzadkie Choroby są Częste”
http://www.youtube.com/watch?v=WNFgKg30nMQ

W ramach kampanii zbierane są głosy poparcia dla wprowadzenia Planu Narodowego, dokumentu, który pozwoli stworzyć odpowiednią politykę zdrowotną i poprawić jakość życia pacjentów. Włącz się do akcji i oddaj swój głos poparcia na stronie www.nadziejawgenach.pl.

Jednym z odważnych celów kampanii jest stworzenie listy chorób rzadkich w Polsce. Do tego potrzebna jest Wasza pomoc! Jeśli znasz osobę lub chorujesz i chcesz wpisać na listę rzadkie schorzenie genetyczne skontaktuj się z nami na stronie www.facebook.com/DzienChorobRzadkich

Dowiedz się więcej o chorobach rzadkich na www.nadziejawgenach.pl.
(Agnieszka Bemowska)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

nasza władza nie widzi problemu w leczeniu alkoholików,narkomanów i palaczy oraz otyłych,ale nie chce leczyć 20 dzieci chorych na hunter syndrome!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.