Facebook Google+ Twitter

Rządowe brud(n)opisy z Rosją

"Mamy diabelski dylemat" - powiedział premier Tusk podczas konferencji prasowej nawiązującej do filmu "Sekrety tajnych protokołów", wyemitowanego przez rosyjską telewizję, w którym zarzucono Polsce sprzymierzenie się z Hitlerem przeciw ZSRR.

 / Fot. PAP Radek Pietruszka- Jesteśmy narodem dumnym ze swojej historii, jestem przekonany, że Polska nie powinna się angażować w debaty publicystyczne, nawet tak niemądre jak ta w rosyjskiej telewizji - mówił Donald Tusk, odnosząc się do filmu transmitowanego przez rosyjską państwową telewizję Wiesti.

Rząd podjął działania na niższym szczeblu i jest szansa by w tej samej telewizji pojawili się polscy politycy, którzy reprezentować będą nasz punkt widzenia. Premier uznał, że publikacja ta pokazuje, jak trudno będzie nam bronić polskiej pamięci i równocześnie ulepszać relacje z Rosją. - To diabelski dylemat - podsumował.

Zapewnił także, że podczas uroczystości w Gdańsku-Westerplatte z okazji 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej, wraz z prezydentem będzie przedstawiał polski punkt widzenia, gdyż Polska ma prawo do swojej pamięci i do swojej interpretacji tych wydarzeń.

Źródło: onet.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Panie Tadeuszu - to konsekwencja pewnej mentalności. Czy przypomina Pan sobie dobre stosunki między Rosją a Polską? Od Dymitriad Polacy to wróg Moskwy i fakt, że oba narody są słowiańskie niczego nie upraszcza. Do tego dodajmy imperialne aspiracje Rosji i mamy odpowiedź. Szczerze powiedziawszy nie wierzę w dobre i szczere stosunki między Rzeczpospolitą i Federacją Rosyjską. Zawsze będą napięte i co najwyżej poprawne. A przynajmniej dopóki w świadomości Rosjan nie będzie pokutowało twierdzenie, iż "kurica nie ptica, a Polsza nie zagranica"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie mogę zrozumieć Rosji. Przecież wielu Rosjanie to, głównie, Słowianie. Dlaczego i skąd u Nich, taka nienawiść do Polaków? Dlaczego nie chcą przyznać się do zbrodni Katyńskiej? I teraz na dowód swojej zajadłości wyciągnęli, po siedemdziesięciu latach "asa z rękawa" z zamiarem wybielenia siebie i przerzuceniem winy na Polskę. To trzeba mieć tupet, iście Ruski.
Czy nie lepiej byłoby przyznać się do zbrodni Katyńskiej, przeprosić za dzieło swoich przodków. Zapewne, wówczas, Polacy też by przyjęli inną, bardziej otwartą na zgodę - postawę. I może ten, nieszczęsny gazociąg nie byłby utopiony w Bałtyku. Rosjanie! Odrobinę pokory nikomu, jeszcze nie zaszkodziło. Zwińcie, tę cholerną butę w rulon i wyślijcie na Sybir. Niech tam nabierze wyrozumiałości, tolerancji i odrobinę pokory.
Pozdrawiam Serdecznie wszystkich Polaków, jak również Ich sąsiadów, tych ze wschodu i tych z zachodu. A, bym zapomniał. Dodam przysłowie - "Zgoda byduje. Niezgoda rujnuje."

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 25.08.2009 22:32

....a punkt każdego widzenia zależy... od punktu siedzenia (w danym kraju), niestety. 5+ Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo Agatko za intrygujący , dwuznaczny tytuł! ;) Zachęca do czytania :D 5+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie ma polskiego punktu widzenia - są fakty! A te świadczą na niekorzyść Rosji. Niestety kłamstw ciąg dalszy - http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,6963972,W_Moskwie_o_tajnym_protokole_do_polsko_niemieckiego.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.