Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

46740 miejsce

Rządzący! Podarujcie nam niemiecką biedę

Kilka dni temu Federalny Urząd Statystyczny ogłosił, że prawie co szósty obywatel Niemiec jest biedny. Odsetek ubogich wyniósł w 2008 r 15,5 procent, powiększając o 0,3 procenta wskaźnik z roku poprzedniego.

W przypadku osoby samotnej w Niemczech za granicę ubóstwa uznano miesięczne dochody nie większe niż 930 euro (tj. 3704,67 zł wg aktualnego kursu złotego). W przypadku czteroosobowej rodziny: rodzice i dwoje dzieci próg ubóstwa to miesięczny dochód nie przekraczający 1950 euro (7642,05 zł wg aktualnego kursu złotego).

W związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi, a w najbliższym roku terminem wyborów do sejmu i senatu, zwracam się z przesłaniem do przedstawicieli wybieranych i do rządu polskiego „Doprowadźcie nas do granicy niemieckiej biedy” . Zamiast szafować i tak nierealną „kiełbasą wyborczą”, skupcie się na jednym postulacie wyborczym: doprowadzeniu naszych dochodów w granice niemieckiej biedy.

Ponieważ ceny w Polsce osiągnęły, a nawet przewyższyły (lekarstwa, sprzęt elektroniczny itp.) poziom cen w zachodniej Europie, nadszedł już czas aby i nasze dochody zbliżyły się chociaż do niemieckiej granicy ubóstwa. Jeżeli nasi eurodeputowani, mogą pobierać wynagrodzenie (diety poselskie) zbliżone do zarobków europosłów z zachodniej Europy, podarujcie nam chociaż niemiecką biedę!


Komentarze (21):

Sortuj komentarze:

Biada (bieda) nam!.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pracować średnio 45 lat na 4 lata emerytury w przypadku mężczyzn (średnia przeżywalność mężczyzn w Polsce 71 lat ), to jest to!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Emeryt
  • Emeryt
  • 03.04.2012 10:13

W ramach niemieckiej biedy, rządzący podarują nam emeryturę po 67 roku życia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lech Poselski
  • Lech Poselski
  • 17.01.2012 19:54

Euro posłowie to mają życie, dochody zachodnie, odpowiedzialność znikoma (więc nie mają za co narazić się prasie), nie muszą użerać się w polskim "piekiełku". To dopiero jest fucha!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mark Richert
  • Mark Richert
  • 17.01.2012 09:16

Krótko mówić podarujcie nam zachodnią biedę!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Kolonko
  • Jan Kolonko
  • 14.01.2012 10:06

Dlatego na zakupy sprzętu elektronicznego lepiej, się wybrać do Niemiec. Tam jest tańszy niż w Polsce i markowych producentów!.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może podarujcie nam chociaż grecką biedę (najniższa grecka emerytura 2200 zł, przy naszej 730 zł), to też będziemy szczęśliwi!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Wojciechu, właśnie konsumujemy złomowej wartości F-16, kupione za miliardy zł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przepraszam za te znaczki...chodziło o metry kwadratowe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Popieram Barbarę, trudno jest to porównać. Przeciętne komorne w Niemczech, w dużym mieście za 40-50m² to 500-600 Euro, 10-12 Euro za m²
Przy 900 Euro dochodu ponad połowa...a za coś trzeba żyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.