Facebook Google+ Twitter

Rządził krajem, została mu Warszawa

Jarosław Kaczyński: W Polsce wystąpiła taka sytuacja, że musiało stać się tak, bym przejął fotel premiera i aby dwie najważniejsze osoby w państwie były braćmi.

Kazimierz Marcinkiewicz wyglądał na przygnębionego podczas konferencji prasowej PiS. Za to Jarosław Kaczyński był w bardzo dobrym nastroju.

– To piękna i szlachetna decyzja Kazimierza Marcinkiewicza, że podał się do dymisji, godna najwyższego uznania – powiedział nowy premier. Stwierdził też: "W Polsce wystąpiła taka sytuacja, że musiało stać się tak, bym przejął fotel premiera i aby dwie najważniejsze osoby w państwie były braćmi".

Jarosław Kaczyński odniósł się też do dziesiejszej wypowiedzi Andrzeja Leppera, który stwierdził, że wciąż nie jest realizowany program przyjęty przez rząd oraz postulaty "Samoobrony" i jeśli dalej tak będzie, to koalicja stanie pod znakiem zapytania. Lepper powtórzył też, że "Samoobronie" należą się kolejne stanowiska.
Lider PiS zapewnił: - Cenię sobie tę koalicję, ale warunki zostały już określone i nie jestem skłonny iść dalej.

Kazimierz Marcinkiewicz powiedział, że nie da się wbić klina pomiędzy niego, a Jarosława Kaczyńskiego. – Polityka to praca zespołowa, tylko tak można zmieniać Polskę – zaznaczył. Prezes PiS dodał, że "te straszne rzeczy o jakichś nieporozumieniach w rządzie są nieprawdziwe".

Przewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS, Przemysław Gosiewski stwierdził, że przychyla się do tezy PO według której ten, kto wygra wybory w stolicy, wygra je także w Polsce. Stąd też powstał plan wystawienia Kazimierza Marcinkiewicza jako kandydata na prezydenta Warszawy. – Zapewniam, że nie został zmuszony do dymisji, to była jego decyzja – powiedział Gosiewski. Poinformował też, że prawnicy sprawdzają, czy Marcinkiewicz nie będzie musiał złożyć mandatu poselskiego i legitymacji partyjnej, by objąć obowiązki komisarza Warszawy.

"Wiadomości24.pl" dowiedziały się od przewodniczącego KP PiS, że ustępujący premier jeszcze dziś będzie komisarzem Warszawy.

Na podstawie relacji Adama Plony


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.