Facebook Google+ Twitter

"Rzecz o banalności miłości" w Teatrze Dramatycznym. Bilety rozdane!

10 stycznia kolejna premiera w Teatrze Dramatycznym. Tym razem „Rzecz o banalności miłości” Savyon Liebrecht, w przekładzie Michała Sobelmana. W rolach głównych: Halina Skoczyńska i Adam Ferency. Reżyserem spektaklu jest Wawrzyniec Kostrzewski. Dla autorów W24 mamy 4 podwójne bilety.

 / Fot. teatr DramatycznySpektakl w Dramatycznym to opowieść o romansie Hanny Arendt i Martina Heideggera, jednych z najwybitniejszych filozofów XX wieku, których znajomość rozpoczęła się w roku 1924 we Fryburgu, a zakończyła w 1975, w momencie śmierci Arendt.

Gdy się poznali, Martin Heidegger był uznanym wykładowcą, Arendt dopiero rozpoczynała studia. Właściwie poza nauką, wszystko powinno ich dzielić: Heidegger był żonatym, uznanym już profesorem filozofii, który później zafascynowany ruchem nazistowskim, stanie się jednym z jego oficjalnych propagatorów. Arendt była młodziutką dziewczyną, w dodatku z pochodzenia Żydówką. A jednak pierwotna fascynacja zakończyła się romansem, a potem przerodziła w długotrwałą przyjaźń.

Autorka "Rzeczy o banalności miłości", Savyon Liebrecht (właściwie Sabine Sosnowska) to urodzona w Monachium w rodzinie polskich Żydów ocalałych z zagłady, dziennikarka i pisarka. Jej dramat wywołał kontrowersje niemal tej skali co kontrowersje, jakie wzbudzała w Izraelu Hanna Arendt, oskarżana przez swój naród o brak miłości do Izraela i nienawiść do syjonizmu.

Dla autorów W24, którzy mają uzupełniony profil (imię, nazwisko, zdjęcie) i zadeklarują napisanie recenzji, mamy 4 podwójne bilety na spektakle:

11 stycznia (sobota) - 2 podwójne bilety
Podwójne bilety otrzymują:
Monika Furmaniak
Anna Kołodziejczyk

14 stycznia (wtorek) - 2 podwójne bilety
Podwójne bilety otrzymują:

Beata Gumienna
Aneta Lipska


Bilety do odbioru w kasie teatru w dniu spektaklu, do 30 minut przed przedstawieniem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Dziękuję! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo się cieszę! Dziękuję :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

obiecana recenzja ;) link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Adamie: taki drobiazg - wytykając literówkę w nazwisku Pani Haliny Skoczyńskiej, sam Pan zmienia Jej imię na Helena...

Komentarz został ukrytyrozwiń

dziękuje!

Komentarz został ukrytyrozwiń

"W rolach głównych: Halina Smoczyńska i Adam Ferency. Reżyserem spektaklu jest Wawrzyniec Kostrzewski. Dla autorów W24 mamy 4 podwójne bilety."

Literówka w nazwisku pani Heleny.

Dowiedziałem się, że we wtorek również jestem dostępny, więc zgłaszam swoją kandydaturę do napisania recenzji ze spektaklu z tego dnia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo bym chciała wybrać się na spektakl 14 stycznia, a następnie napisać recenzję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Witam i proszę o bilety na sobotę lub wtorek, ponieważ uwielbiam chodzić do teatru i z przyjemnością napiszę recenzję, pozdrawiam całą Redakcję!!!:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawa jestem porównania wersji Dramatycznego z wersją Teatru TV z totalnie różną obsadą ;). Wchodzi w grę sobotnie przedstawienie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo proszę o bilety na sobotę! Napiszę recenzję z komentarzem p. Ferencego, ponieważ miałem okazję go poznać osobiście.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.