Facebook Google+ Twitter

Rzecz o kocie spełniającym życzenia

Z okazji Światowego Dnia Kota historia Grubego, czyli o tym, że czasem warto być grubym i ciężkim, z charakteru leniwym i wiecznie śpiącym bo nie wiadomo jakie przymioty zagwarantują nam sukces.

Gruby to kot, który ma własny dział na portalu kobietapuszysta.pl i bardzo ważne zadanie - patronowanie innym grubym kotom czekającym na nowych właścicieli. Owe koty trafiają pod jego szczęśliwą łapę i szybko znajdują nowe domy. Pomaga nie tylko kotom, ale spełnia również życzenia ludzi.

Jakie cechy mogą zdecydować o karierze kotaKot Gruby - Ja tu pracuję. / Fot. Artur BińkowskiW życiu nie wiadomo jakie atuty będą decydować o sukcesie, czasem zgoła dość nieoczekiwane. Był gruby, puszysty, ciężki, czarny i z jednym białym wąsem, z charakteru leniwy i wiecznie śpiący. Esteta z wymuskanym futrem, nie lubiący włażącego żwirku w łapy, bojkotujący karmę z wątróbką. Dwadzieścia godzin dziennie spędzał na drzemce, a resztę na pozostałych czynnościach życiowych. Jego łatwość zasypiania w dowolnym miejscu i niewiarygodnych pozycjach była fenomenalna. Zasypiał skręcony w kulkę, nie do odróżnienia gdzie się kończy a gdzie zaczyna lub wyciągnięty na całą długość przywarty ściśle do jakiejkolwiek powierzchni grzejnej, np. kaloryfera lub człowieka. Łagodności wielkiej i stoickiego spokoju mu nie brakowało. Wszystkie te przymioty zadecydowały o jego karierze. Jaką karierę prócz reprodukcyjnej może zrobić kot domowy?

Jak powyższe atuty kota, historyczne uwarunkowania i przekorny charakter właścicielki zainicjowały początek karieryKoty w historii cieszyły się zmiennym poważaniem, ale zawsze były uważane za zwierzęta mistyczne. Zwinne, ciche, przemykające jak cień, o nieprzeniknionym spojrzeniu intrygowały i inspirowały. Średniowieczna wiara w ich związki z czarownicami, diabłem i demonami przetrzebiła znacznie ich populację, ale statystycznie wszystko wróciło do normy, gdy ludzi dopadła zaraza. Powoli wracał też należny szacunek, trochę zapomniany od czasów starożytności, gdy sama egipska bogini księżyca i płodności miała kocią głowę i złote oczy, celtycka Freya jeździła po niebie powozem zaprzężonym w koty, a hinduistyczna Shasti, bogini narodzin, była noszona przez kota. Potem karierę zrobił Kot w butach i Radamenes, a w Moskwie rozrabiał psotny Behemot. Bohaterem współczesnym stał się Garfield i dzielnie idący w jego ślady KOT GRUBY.

Kot Gruby spełnia życzenia na Targach Zdrowia i Niezwykłości w Łodzi / Fot. Anna Janicka-GalantWłaścicielka Grubego słynąca z niekonwencjonalnych pomysłów wybrała się pewnego razu na Targi Zdrowia i Niezwykłości, by doznać na nich iluminacji. Cóż ją tak oświeciło? Otóż nie zrobił tego żaden nawiedzony prorok ani "pięciominutowa wróżka". Oświecił ją tłum kłębiący się między stoiskami pełnymi cudownych ingrediencji i specyfików. Zrozumiała, że dawniej gawiedzi było potrzeba chleba i igrzysk a w dobie konsumpcjonizmu większe jest zapotrzebowanie na CUD. Ponieważ ze względu na swój nocny tryb życia i zdolność widzenia w ciemnościach kot symbolizuje intuicję i umiejętność poruszania się w mrocznym wymiarze podświadomości a także zaglądania w przyszłość, więc pozostało go tylko namówić do współpracy...

Od idei do realizacji dużo czasu nie minęło. Syn został przysposobiony w szaty czarodzieja, a kot zaopatrzony w tabliczkę z instrukcją obsługi. I tak się zaczęła jego kariera jako Kota spełniającego życzenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Mój ulubiony kot z kreskówki-Garfield.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Byłam świadkiem owych cudowności. Spotkałam osobę, która opowiedziała mi o zmianach na lepsze, jakie zaszły w jej życiu po wypowiedzeniu życzenia. Gruby jest faktycznie kotem magicznym. Jeśli któregoś dnia spotkacie zjawiskowego chłopaka w dowolnym miejscu na świecie z towarzyszącym mu czarnym kotem- koniecznie wypowiedzcie życzenie- na pewno się spełni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękna relacja !!! Myślałam, że pomyliłam daty i dzisiaj jest "Prima Aprilis"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.