Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14426 miejsce

Rzecz o polskich kibicach

"Jeden z trzech głównych czeskich dzienników, "Lidove Noviny" podkreśla, że polscy kibice piłkarscy cieszą się złą sławą w całej Europie." Czy po ostatnim meczu w Pradze, Czesi mają powody nadal tak uważać? Czy kibice potrafią się zmienić swój wizerunek i zapoczątkować pokojową rewolucję w PZPN?

10 października wybrałam się wraz z Pawłem Kiliańskim na mecz polskiej reprezentacji piłki nożnej w Pradze. Już na granicy dało się zauważyć, że Czesi nie mają dobrego zdania o kibicach z Polski. Zostaliśmy zatrzymani do kontroli. Pierwsze pytanie dotyczyło tego, czy jedziemy na mecz. Drugie, czy wieziemy jakieś materiały pirotechniczne... Chyba jednak nie udało im się wszystkich sprawdzić i polscy kibice nie zawiedli najgorszych oczekiwań czeskiej policji. Oczywiście należy rozróżniać kiboli i prawdziwych kibiców. Niestety to właśnie Ci pierwsi kształtują wizerunek polskiego kibica w kraju i za granicą.

Wracaliśmy z meczu w grupie rodaków. Razem było około trzydziestu osób. Powinnam czuć się bezpiecznie między swoimi, ale wcale tak nie było. Początkowo radiowozy jadące po ulicy obok specjalnie nas nie dziwiły. Myśleliśmy, że wracają po meczu do bazy. Później okazało się, że nas eskortują! Odłączyliśmy się od grupy, a mimo to, dopóki nie wsiedliśmy do tramwaju, towarzyszyła nam policja. Polscy kibice na meczu z Czechami w Pradze / Fot. Fot. Livia Kolan

Poza okrzykami nienawiści skierowanymi do Polskiego Związku Piłki Nożnej, kibice na trybunach zachowywali się bardzo przyzwoicie. No właśnie... tylko co to znaczy? Nie wyrywali krzesełek na stadionie Sparty, nie rzucali rac i innych przedmiotów na boisko, nie dewastowali śmietników, nie rzucali się z pięściami na innych. Mamy się z czego cieszyć?

Koszykarska dygresja


Jakiś czas temu, odbywał się w Polsce Eurobasket. Miałam okazję brać udział w meczach półfinałowych i finałowych. Kibice stworzyli rewelacyjną atmosferę. Byłam pod olbrzymim wrażeniem tego, jak ludzie z różnych krajów potrafili się wspólnie fantastycznie bawić. Żadnej agresji, mnóstwo pozytywnych emocji. Doping nie polegał na wyzwiskach wykrzyczanych w stronę kibiców drużyny przeciwnej, ludzie skupiali się na wspieraniu własnego zespołu. Może to piłka nożna wyzwala w Polakach złe emocje? A może frustracja wywołana działaniami PZPN?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (99):

Sortuj komentarze:

Dlaczego Leo był lepszym trenerem od Majewskiego? http://demotywatory.pl/275785/Leo

Komentarz został ukrytyrozwiń

Adam proponował chyba marsz na PZPN z tego co pamiętam...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale dalej nie wiem, co Adamie proponujesz w kwestii zmian w PZPN? Nie popierasz bojkotu (masz do tego pełne prawo), ale jakie widzisz rozwiązanie problemu? Bo, że zmiany są potrzebne zgadzamy się obaj

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem wierna jednemu klubowi. A że nie jest to polski klub...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po prostu lubisz sukcesy a nie jesteś wierna swojemu klubowi. Ok, tak też można.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A mnie bardzo bawi. Sprzedanie go z MU było świetnym pomysłem, bardzo się z tego cieszę.

"Super, Polak ma grać w polskiej lidze i ją budować a nie zapewniać rozrywkę obcokrajowcowi." Nie grając w polskiej lidze, zapewnia rozrywkę np. mi. Gdyby nie to, pewnie rzadko oglądałabym polskich piłkarzy. Obecna polska liga raczej nie kojarzy mi się z rozrywką. A to co się stało z Lechem to po prostu jakaś masakra...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ok, nieważne. Ja wytłumaczyłem o co mi chodzi.

PS http://czado.blox.pl/2009/10/Koniec-PZPN-Zenada.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

PZPN - Pieniądze Zarobione Przez Nieuczciwość http://koniecpzpn.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

PZPN to PZPN, nie ma starego i nie będzie nowego. A jak chcesz do tych zmian doprowadzić? Zarząd sam z siebie nie poda się do dymisji?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przecież mówimy o tym od paru dni. Stary PZPN to PZPN do chwili obecnej i do czasu zmiany. NowyPZPN to PZPN po zmianach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.