Facebook Google+ Twitter

Rzecznik Camerona: Pomysł PSL z bojkotem Tesco to element kampanii wyborczej

Rzecznik Davida Camerona skomentował pomysł PSL z bojkotem brytyjskiej sieci Tesco. Stwierdził, że nie jest on niczym innym tylko zagrywką wyborczą.

 / Fot. By Nieznany [see page for license], via Wikimedia Commons"W Polsce trwa kampania wyborcza" - tak rzecznik premiera Wielkiej Brytanii skomentował pomysł PSL z bojkotem brytyjskiej sieci Tesco. Do bojkotu nawoływał Jan Bury, szef klubu PSL.

"Czas powiedzieć stop takiej polityce premiera Camerona i wzywamy Polaków do tego, żeby bojkotować sklepy sieci Tesco w zakupach. (...) Nie możemy być bezczynni i patrzeć, jak premier Cameron raz po raz obraża Polaków i rozdaje ciosy polskiej rodzinie" - apelował.

Koncepcja powstała po oświadczeniu Camerona dot. ograniczenia zasiłków dla dzieci imigrantów, które zostały w ojczystym kraju. Premier chce w ten sposób zaoszczędzić, ale nie będzie to wielka kwota - w tej chwili ze świadczenia korzysta 24 tys. rodzin. Polacy stanowią 60 procent biorców.

O pomyśle PSL napisały największe brytyjskie tytuły, m.in. "Financial Times" oraz "The Guardian". Rzecznik Davida Camerona zapewnił, że premier nie wycofa się ze swoich planów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Bojkot wobec tej czy innej firmy brytyjskiej proweniencji nie jest jeszcze żadnym faux pas. Tyle tylko, że niewielu zatrudnionych w Polsce może okazać się brytyjskim paszportem. Fifty-fifty; raz Cameron nie jest u siebie, a kiedy indziej wyprasza w białych rękawiczkach.

Inna sprawa, że wszyscy pracownicy sieciowych molochów obcego autoramentu mają po dziurki w nosie takiej "zagranicy" w krajowym kierowniczym wydaniu. Polskie zwierzchnictwo danych firm zataja przy okazji takich populistycznych poruszeń naruszenia jakich dopuszczają się wobec swoich bezpośrednich mocodawców. Mobbing, stalking, ludzie z zewnątrz bez umów, dopuszczanie konkurencji do tajemnic firmy, wymuszanie odstępstw od przepisów BHP, niedobory, etc, etc. Gdyby każdy z zainteresowanych "zwykłych" pracowników zamieścił jedną uwagę w formie komentarza pod powyższym artykułem, to końca nie byłoby widać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jedyny polityk z PSL-u,ktorego daze szacunkiem to Klopotek.
Naczelny strazak OSP,dla organizacj nie zrobil nic.Bedac PREMIEREM i kilka krotnie vice,nie potrafil nawet zrobic tego,by strazak ochotnik mogl kupic sobie mundur bez vatu.
Malo ze zdrowie traci,jeszcze vat musi placic.

Wracajac do wypowiedzi p. Burego.
SZESC lat dawno minelo,jak wspolrzadzisz chamie,co zrobiles?,aby oni z Angli,ja z Wloch i wielu z innych kraj WRUCILI,CO?-Kompletnie NIC.
Wiec nie pouczaj.Bo mu polacy na emigrcji nauczylismy sie liczyc i liczymy sami na SIEBIE.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.