Facebook Google+ Twitter

Rzecznik emerytów – przyłączmy się do akcji

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-03-17 12:09

„Cała Polska popiera wielką akcję Super Expressu - Znani Polacy chcą rzecznika emerytów” - możemy przeczytać we wtorkowym wydaniu tabloidu. W materiale pojawiły się zdjęcia Jana Nowickiego (71 l.) i Andrzeja Turskiego (67 l.).

Ja przed pomnikiem Jana Pawła II w Trokach na Litwie 2 maja 2008 roku / Fot. Roman WoźniakTabloid nawołuje by pamiętać o potrzebach seniorów. W naszym galopującym technicznie świecie dominuje kult młodości. Emeryci to grupa o szczególnych potrzebach, dlatego tak bardzo potrzebny jest ktoś kto będzie reprezentował ich interesy.


Cała druga i pół trzeciej strony "Super Expressu" cytuje z ich zdjęciami wypowiedzi różnych wiekowo osób popierających akcję. Gazeta zamieszcza kupon do wysłania do redakcji o treści: Popieram akcję „Super Expressu” oraz Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów mającą na celu utworzenie instytucji Rzecznika Praw Emerytów i Rencistów. Można wysłać też poparcie na www.se.pl.

Proponuję byśmy i my jako duża grupa DO wypowiedzieli się w komentarzach i te komentarze dołączymy do akcji. Widzę, że piszących w wieku emeryckim w Wiadomościach24.pl nie brakuje. Liczę na znaczny udział DO.

Źródło: se.pl

Autor: Roman Woźniak
Tekst pierwotnie opublikowany na stronie romanwozniak.wordpress.com
WIR

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Rzecznik musi być etatowy z 2-3 osobowym biurem. Natomiast przy każdym Kole Emerytów i Rencistów w całej Polsce zostanie powołana 1 osoba - lokalny przedstawiciel rzecznika pracująca na zasadach wolentariatu. To ona zredaguje i wyśle pismo do rzecznika. Gdy uzna za stosowne dla podniesienia rangi pisma zbierze podpisy jeszcze innych osób. Nie będę wchodził w szczegóły uprawnień tak rzecznika jak jego lokalnego przedstawiciela. Np. Lokalny przedstawiciel będzie musiał być przyjęty, przez wójta, starostę w ciągu 48 godzin od momentu powiadomienia o checi spotkania. Zlikwiduje lub bardziej utrudni spychologię panującą w urzędach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No to już jest jakiś konkret. Ale ponieważ jestem realistką i chodzę po ziemi - uważam, że owe ulgi bankowe dotyczyłyby tylko tych emerytów, którzy: 1/ mają konta bankowe, (rzeczywistość jest zgoła inna), 2/ mają świadomość, że należy iść z postępem, a z tym jest bardzo różnie. I tu się zgadzam z opinią Pana Antoniego. Sama mieszkam w bloku, w którym mieszkają ludzie starsi i wiem, że najbardziej zaufanym dostarczycielem ich emerytur jest pan Piotruś - listonosz. Natomiast lęki emerytów przed popełnieniem pomyłki, którzy korzystają z bankomatów, widuję od czasu do czasu na własne oczy - stojąc w kolejce do takiego urządzenia.
Gdyby jednak pomysł "Super Expressu" przeszedł - proponuję by rzecznikiem takim został emeryt-bankowiec z wyższej półki (co najmniej w randze dyrektora banku). Wtedy sprawa kart miałaby jakąś szansę na jej zrealizowanie. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do zrobienia jest kilka rzeczy. Pierwsza darmowa karta bankomatowa emeryta. Karta ta będzie wolna od wszelkich opłat przy pobieraniu pieniędzy z bankomatów. Dalej płacąc tą kartą w aptece milibyśmy zniżkę. Gdyby powstała taka karta mogłaby mieć rabaty w dużych centrach handlowych. Tego inny rzecznik nie załatwi. Dlatego potrzebny jest taki rzecznik ale działający a nie etatowiec.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Romanie, zaliczam się oczywiście do emerytów, a nie do wybrańców - wybranych przez, między innymi, emerytów w demokratycznych wyborach - jeśli o takie rozwinięcie Panu chodzi. I pozwolę sobie przy okazji jeszcze raz wyrazić swój pogląd, że moim zdaniem, rzecznik taki nawet psu na budę się nie przyda. Jeśli uważa Pani, że nie mam racji - proszę o przekonanie mnie, że jest inaczej niż myślę. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Proszę Pani Ewo to rozwinąć. Interesują mnie ci wybrańcy cytat - "Uważam, że bronić interesów emerytów powinni wybrańcy tychże emerytów (do których i ja się zaliczam) - czyli posłowie, senatorowie, radni."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Romanie, moim zdaniem, rzecznik emerytów, żeby nie wiadomo jak się napinał i starał, nie zmieni sytuacji emerytów, bo nie będzie w stanie jej zmienić. Stworzenie takiego stanowiska, i co za tym idzie - urzędu, w którym by siedział on i urzędnicy czytający skargi emerytów to jeszcze jeden wymysł w celu pokazania, że coś się dla tej grupy społecznej robi. Uważam, że bronić interesów emerytów powinni wybrańcy tychże emerytów (do których i ja się zaliczam) - czyli posłowie, senatorowie, radni. Reasumując - uważam, że taki urząd jest potrzebny emerytom jak zającowi dzwonek na ogonie. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.03.2010 21:31

Romku, jak widzisz zainteresowanie problemem jest niewielkie, kolejna sprawa to czy jest sens tworzyć kolejne etaty, które będą opłacane ze składek podatników. Kto zagwarantuje to, że osoba piastująca te stanowisko będzie znała problemy pana X z przysłowiowej "Koziej Wólki" Nie czarujmy się, duża część emerytów w podeszłym wieku jest dotknięta analfabetyzmem wtórnym, inna część nie nadąża za postępem, kolejni nie są na tyle sprawni żeby samodzielnie działać ( bez obrazy). Znam takie osoby co mają problemy z pobraniem pieniędzy z bankomatu, o wypełnieniu przekazu nie wspomnę. Tu jest miejsce dla ich dzieci, lub opiekunów, cóż taki rzecznik im pomoże, skoro nawet nie potrafią go poinformować o takim fakcie a co dopiero wiedzieć o jego istnieniu...
Zbędny etat. To moje zdanie i dwojga sąsiadów starszych emerytów, gdyż czytałem im ten artykuł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy wszyscy otrzymujecie emerytury czy renty na konto? Jeżeli nie to jakie są inne rozwiązania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Każdy z tych rzeczników - Panie Tadeuszu - powinien miec swojego rzecznika prasowego; a co!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.03.2010 20:07

Kolejna ciepła posadka dla nieroba, który będzie udawał, że pracuje....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.