Facebook Google+ Twitter

Rzecznik MON o ujawnieniu nazwisk niedoszłych generałów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-02 12:46

Rzecznik resortu obrony narodowej, odpowiadając na zarzuty w sprawie ujawnienia nazwisk kandydatów do nominacji generalskich, przypomina, że nazwiska te negatywnym kontekście już wcześniej pojawiały się w mediach. Był to - jak zaznacza w specjalnym komunikacie Robert Rochowicz - efekt tzw. przecieków niepochodzących z resortu obrony.

Rzecznik informuje, że resort podjął decyzję o upublicznieniu tylko nazwisk, ale również istotnych danych o zaproponowanych kandydaturach generałów, by przerwać kampanię ich dyskredytowania. Jednocześnie dane te - jak podkreślono w komunikacie - jednoznacznie wskazują na to, że są to oficerowie godni generalskich awansów.

W poniedziałek okazało się, że Lech Kaczyński nie zaakceptował kilkunastu nominacji generalskich, o które prosił minister obrony Bogdan Klich. Chodzi o awanse, które mają być wręczone w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Awanse dostało jedynie 3 z 15 zaproponowanych.

W środę doszło do rozmowy prezydenta i ministra obrony w tej sprawie. Bogdan Klich poinformował po spotkaniu, że powrócą wraz z Lechem Kaczyńskim do rozmów na ten temat po 3 maja. Będą wówczas uzgadniane kolejne nominacje generalskie, które mogą być wręczone przy okazji zbliżających się świąt - 15 sierpnia i 11 listopada. Do obsadzenia jest około 30 stanowisk generalskich, choć zastrzegł, że nie sądzi, aby wszystkie musiałyby zostać zajęte. Zapewnił przy tym, że nie ma konfliktu pomiędzy nim a prezydentem w sprawie nominacji generalskich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.